Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Nekonstatē būtiskus stiprā vēja postījumus

Pēc pirmdien piedzīvotā stiprā vēja iedzīvotāji satraucās, ka nolauztas vairākas staltās priedes Valkas pilsētas stadiona teritorijā. Taču, kā izrādās, šonedēļ dažus kokus nozāģēja, jo stadionā notiek vērienīga rekonstrukcija un tas paredzēts projektā. Foto: Inese Kāposte

Salīdzinot ar citiem novadiem Vidzemes pusē, piemēram, Madonas novadu, pirmdienas vakara stiprais vējš Valkas novadā vien pārrāva elektrības vadus un nolauza kokus un zarus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par piedzīvoto stipro negaisu un tā sekām nedēļas sākumā iedzīvotāji dalījās arī sociālajos tīklos. Kārķēnieši pukojās, ka viņiem bez elektrības bija jāiztiek veselu diennakti, bet dažviet Valkā pirmdienas vakarā elektrības padeve pazuda no pulksten 18 līdz pat 23.  

“Paldies Dievam, ka Valkas novads bija zonā, kuru ķēra tikai lietus mākoņi un vējš. Tas vecos kokus sagāza Ērģemes pusē – pie bērnudārza ēkas un parkā. Arī vienai nelielai ēkai vējš norāva jumtu. Arī Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadība nav ziņojusi par lieliem postījumiem vai dabas stihiju. Kopumā negaiss pārciests veiksmīgi, un Valkas novads ir starp tiem, kuriem nav jālūdz valdības palīdzība,” informē novada pašvaldības izpilddirektors Valdis Šaicāns.

Taču “Ziemeļlatvija” saņēma vairāku satrauktu iedzīvotāju teikto, ka it kā Valkas pilsētas stadionā vējš nolauzis vairākas priedes, arī to, kas auga blakus šautuvei. V. Šaicāns skaidro, ka pirmdienas vakara vējš nav pie vainas. Stadiona teritorijā vairākas priedes tika nozāģētas saistībā ar pilsētas stadiona pārbūvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kokus nozāģēja projekta ietvaros, jo tie ar saknēm bojāja laukumu. Šos kokus sen jau vajadzēja nozāģēt,” atzīst V. Šaicāns. Viņa teikto apstiprina arī novada bērnu-jaunatnes sporta skolas direktore Inese Kāposte.

“Ir nozāģēti tie koki, kas atradās skrejceļa tuvumā. Koku saknes cēla augšā skrejceļa segumu. Veicot stadiona rekonstrukciju, darbi jāpaveic kārtīgi. Protams, vienmēr lielo koku ir žēl,” atzīst sporta skolas direktore.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa informē, ka laikā no pirmdienas, 7. augusta, pulksten 6.30 līdz otrdienai, 8. augustam, pulksten 6.30 VUGD Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 68 izsaukumus – 8 uz ugunsgrēku dzēšanu, 50 uz glābšanas darbiem, kā arī 10 izsaukumi bija maldinājumi, jo visos 10 uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki, bet cilvēki līdz VUGD ierašanās brīdim kokus bija sazāģējuši saviem spēkiem un VUGD notikumā nestrādāja. Valkas novadā uz vēja radītajiem bojājumiem VUGD saņēma tikai divus izsaukumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.