Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Launkalnes rūpnīcai augsts apbalvojums

Foto: Edijs Pālēns/LETA

Akciju sabiedrības “Stora Enso Latvija” Launkalnes rūpnīcai ir izteikts augsts novērtējums – Valsts ieņēmumu dienests pasniegs uzņēmumam savu apbalvojumu kā 2022. gada lielākajam darbaspēka nodokļu maksātājam Vidzemes reģionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Stora Enso Latvija” šo apbalvojumu saņems vidējo uzņēmumu grupā.

Rada jaunas darbavietas

Godinot Latvijas lielākos, godprātīgos nodokļu maksātājus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad sveic 17 uzņēmumus. Tradicionālais VID apbalvojums šogad tiek veltīts lielākajiem darbaspēka nodokļu maksātājiem, izceļot to kā ilgtspējīgu un atbildīgu uzņēmējdarbības praksi labklājīgai, spēcīgai un drošai Latvijai. Darbaspēka nodokļi ir valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ir augsts novērtējums, un priecājamies par to. No savas puses novērtējam ļoti labo sadarbību ar Valsts ieņēmumu dienestu, citām valsts institūcijām un Smiltenes novada pašvaldību, kas atbalsta mūsu iniciatīvas,” “Ziemeļlatvijai” teic AS “Stora Enso Latvija” valdes priekšsēdētājs Uldis Deisons.

AS “Stora Enso Latvija” ir koncerna “Stora Enso” grupā ietilpstošs uzņēmums, šis koncerns ir viens no mežu nozares līderiem pasaulē.

AS “Stora Enso Latvija” Launkalnes rūpnīcā ražo zāģmateriālus (arī ēvelētus), termokoksni, granulas, akcentu liekot uz koksnes produktiem ar augstu pievienoto vērtību. Pēdējo divu gadu laikā darbinieku skaits rūpnīcā palielinājies no vidēji 180 līdz vidēji 220 cilvēkiem, pateicoties uz attīstību vērstajām, uzņēmumā ieguldītajām investīcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2018. gadā uzsākām investīciju programmu un rūpnīcas paplašināšanu. Tā rezultātā ir palielinājies ražošanas apjoms, ieskaitot augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanu, un līdz ar to ir audzis arī darbinieku skaits,” piebilst Uldis Deisons.

Darbaspēka nodokļi – drošības garantija

Šogad kopumā 15 VID balvas tiek pasniegtas lielākajiem darbaspēka nodokļu maksātājiem piecos Latvijas reģionos lielo, vidējo un mazo uzņēmumu grupā, kā arī izvēlētas vēl divas tematiskās speciālās balvas. Kā VID atzinību un pateicību par atbildīgo darbu uzņēmumi arī šogad saņems jau tradicionālo un īpaši šim apbalvojumam darināto balvu. Tajā attēlotais koka siluets ir izvēlēts kā sekmīgas uzņēmējdarbības un ilgtspējīgas tautsaimniecības simbols, kas iezīmē ceļu no jaunas biznesa idejas rašanās līdz tās sekmīgai īstenošanai un attīstībai, sniedzot ieguldījumu valsts ekonomikā un labklājībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darbaspēka nodokļi ir viens no ilgtspējīgas Latvijas pamatiem un nobriedušas uzņēmējdarbības rādītājiem. Tā ir cilvēka drošības garantija un abpusējas atbildības uzņemšanās par brīžiem, kad darbiniekam būs nepieciešams atbalsts, ja ģimenē ienāk bērniņš, sašķobījusies veselība, uz laiku iestājies bezdarbs; tas ir ieguldījums viņa pensijā. Tā ir arī solidaritāte ar tiem, kuram šo nodokli nav bijusi iespēja nomaksāt veselības, vecuma vai citu iemeslu dēļ. Mēs vēlamies pateikties un izcelt tos uzņēmumus, kas to novērtē un apzinās, ka tas ir ieguldījums viņu darbinieku un visas Latvijas labklājībā un nepārtrauktībā,” stāsta VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

UZZIŅAI

2022. gada lielākie darbaspēka nodokļu maksātāji Vidzemes reģionā:

  • AS “Valmieras stikla šķiedra” lielo uzņēmumu grupā;
  • AS “Stora Enso Latvija” vidējo uzņēmumu grupā;
  • SIA “Eko El” mazo uzņēmumu grupā.

Avots – Valsts ieņēmumu dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.