Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas pierobežā kultūras darbinieki pēta, kā lauku reģioni gūst labumu no Eiropas kultūras galvaspilsētas.

Kultūras forums Kultuurikompass Valgā pulcē organizatorus, radošus cilvēkus un reģionālās attīstības ekspertus no visas Eiropas, lai apspriestu, kā kultūras sadarbība atbalsta reģionālo attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

7. septembrī “Kultuurikompass” forumā “Kā kultūras sadarbība atbalsta reģionālo attīstību?” tiks rasts padziļināts ieskats tajā, kā izveidot kultūras ekosistēmas, kas virza sabiedrību uz priekšu. Valgas (Igaunija) Kultūras centrā un kinoteātrī “Säde” 11.00 – 17.00 diskutēsim, kā kultūras nozare var veicināt mazo lauku vietu izdzīvošanu.

Reģionālās sadarbības darbinieki no bijušajām Eiropas kultūras galvaspilsētām dosies uz Igaunijas-Latvijas robežpilsētu Valgu. Viņi dalīsies pieredzē, kā kultūras sadarbība viņu pilsētās un to reģionos ir veicinājusi reģionālo attīstību.

Kā norāda foruma organizatore un Eiropas kultūras galvaspilsētas Tartu 2024 Dienvidigaunijas koordinatore Annela Laaneots, daudzi  domājot par lauku attīstību ņem vērā reģionālās politikas, ekonomiskos un sociālos aspektus, aizmirstot par izmaiņām, ko spēj sniegt kultūra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vērtēsim kopā, kādi ir bijuši iepriekšējo Eiropas kultūras galvaspilsētu panākumi. Turklāt, neaizmirsīsim arī aplūkot, kādas bija neveiksmes un gūtās mācības, lai kultūras sadarbība izdotos un patiesi palīdzētu mūsu reģiona izaugsmei,” teica Laaneots.

Nākamajā dienā, 8.septembrī, diskusijas par kultūras virzītu attīstību turpināsies Tartu pilsētā (Tartu 2024 birojā, 9.30-13.30), kur notiks seminārs, lai apmainītos ar pieredzi par Eiropas kultūras galvaspilsētu reģionālo sadarbību. Apvienotajās debatēs piedalīsies reģionālās sadarbības vadītāji no Kauņas 2022, Tartu 2024, Bodø 2024, Operation Pirkanmaa un Aarhus2017.

Galvenie viesie: Lene Øster (Eiropas Kultūras galvaspilsēta Aarhus 2017, Dānija), Lukas Alsys (Eiropas Kultūras galvaspilsēta Kauņa 2022, Lietuva), Anna Szalay (Kultūras banka, Somija), Antti Sorri (Park Philosophy, Somija), Sini-Mari Lepistö (Culture Up, Somija), Annamaija Saarela (G Livelab Tampere, Somija), Triinu Laan (Tartu World University, Igaunija), Laura Arikka (Timeout Dialogue, Somija), Elin Priks (Sauna gads, Igaunija), Jiri Tintera (Valgas novads, Igaunija) un Sarah Caron (Eiropas kultūras galvaspilsēta Esch 2022, Luksemburga).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Forumu “Kultuurikompass” organizē Eiropas kultūras galvaspilsēta Tartu 2024 un Tampere26 mantotais projekts “Operation Pirkanmaa”. Forumā aicina piedalīties kultūras organizatorus un darbiniekus, kā arī radošos un sociālos uzņēmējus, lai sadarbotos un mācītos viens no otra.

Pirmais “Kultuurikompass” forums notika 2019. gada janvārī.

Papildus informācija:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Angļu valodā: Kaidi-Lisa Kivisalu, Tartu 2024 komunikācijas speciāliste, kaidi-lisa.kivisalu@tartu2024.ee
Kaidi-Lisa KivisaluKommunikatsioonispetsialist | Communications SpecialistSA Tartu 2024 | European Capital of Culture Tartu 2024 
+372 5695 9232 | 

kaidi-lisa.kivisalu@tartu2024.eewww.tartu2024.ee 

www.facebook.com/tartu2024 | 

www.instagram.com/tartu2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.