Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Labiekārtots bērnu rotaļu laukums Raunā

Šomēnes Raunas pagasta bērnu laukums ir papildināts ar jaunām iekārtām un triecienu slāpējošu segumu. Līdz ar to tas ir kļuvis daudz modernāks un drošāks rotaļu laukuma apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rotaļu laukumā, kas atrodas Raunas centrā, šobrīd var izmantot rotaļu kompleksu ar slidkalniņu, atsperšūpoles, divvietīgās šūpoles, vingrošanas kompleksu, karuseli, kāpelēšanas sienas, rotaļāties smilšu kastē un ne tikai. Vecāki, kas gaida un pavada bērnus laikā, kad tie rotaļājas, var ērti iekārtoties uz soliņiem vai apsēsties šūpuļtīklā, arī paši var ievilt elpu un atpūsties. Turpat var vērot strūklaku, kā arī ir pieejams brīvpiekļuves dzeramā ūdens krāns, kas arī nav mazsvarīgi.

Kā stāsta Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa, bērnu laukuma labiekārtošanas pasākumi īstenoti, pateicoties Lauku atbalsta dienesta projektam “Bērnu rotaļu laukuma ierīkošana Raunas pagastā”. Tā rezultātā ir uzstādīti četri jauni rotaļu un atpūtas elementi, zem jaunajām iekārtām ieklāts triecienabsorbējošs segums un labiekārtota atpūtas zona Raunas pagasta centra teritorijā, tādējādi nodrošinot publiski pieejamu spēļu un rekreācijas zonu, kas atbilst drošības un kvalitātes standartiem.

“Šobrīd projekts ir veiksmīgi realizēts. Rotaļu laukums ir nodots ekspluatācijā. Bērnu laukums ir publiski pieejams visiem. Protams, rotaļu laukuma elementi, kas bija labā kārtībā un labi saglabājušies, tika atstāti no iepriekš esošā rotaļu laukuma, bet vairākas lietas ir pilnīgs jaunums. Triecienabsorbējošs segums ir ieklāts pilnīgi zem visiem jaunajiem zonas elementiem, kā arī zem diviem jau iepriekš lietošanā esošajiem,” zina stāstīt L. Zūdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa dara zināmu, ka saņemts arī SIA “Play Inspect” atzinums par rotaļu elementu uz seguma atbilstību normatīviem standartiem. “Mums ir prieks, ka bērnu laukums ir ieguvis jaunu vizuālo tēlu. Šo bērnu laukumu un atpūtas zonu Raunas centrā mēs pamazām pilnveidojam, ik pa laikam papildinot ar ko jaunu. Pateicoties īstenotajam projektam, tas ir papildināts ar dažādām izklaides iespējām kā pašiem mazākajiem, tā lielākiem bērniem. Uz rotaļu laukumu jau nākušas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas, interesi izrāda arī lielāki bērni. Rūpējoties par savu un apkārtējo labsajūtu un drošību, esam arī izstrādājuši rotaļu laukuma izmantošanas iekšējās kārtības noteikumus. Tāpēc aicinām vecākus ar bērniem pārrunāt drošības noteikumus un rīkoties atbildīgi – atbilstoši norādījumiem. Aicinām vecākus sekot līdzi bērnu drošībai un aprīkojuma izmantošanai atbilstoši tā paredzētajam vecumposmam,” viņa papildina.

Cilvēku atsauksmes liecina, ka viņiem patīk rotaļu laukuma piedāvātās iespējas, ka tas ir pieejams visiem – kā raunēniešiem, tā Raunas viesiem. “Jums ir brīnišķīgs laukumiņš, ļoti novērtējam strūklakas un ūdens pieejamību karstajās vasaras dienās,” atsauksmi devusi kāda bērnu laukuma apmeklētāja.

Projekts īstenots ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu, izmantojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” finansējumu un Smiltenes novada domes finansiālu atbalstu. Projekta kopējā izmaksas – 20279,01 eiro (ar PVN).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.