Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķos notiekošās Meža dienas apmeklē daudz interesentu

Pasākuma vadītājs Dāvids Ernštreits uz Dabas koncertzāles skatuves aicināja čaklos talciniekus. Šī kārķēniešu grupa stādīja ogu krūmus Ķires upes auglīgajos krastos. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā saulainajā sestdienā vairāk nekā 400 cilvēku bija devušies uz Kārķu pagasta Meža dienām, kur bez atpūtas un izklaides notika arī pagasta sakopšanas un izdaiļošanas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no galvenajām Meža dienu rīkotājām Sandra Pilskalne atzina, ka pastāvēja bažas par to, vai Kārķos ieradīsies pietiekami daudz cilvēku, jo aizvadītās nedēļas nogale bija ar dažādiem pasākumiem pārsātināta. Bet bažām nebija pamata – Meža dienas bija kupli apmeklētas. 

Pēc pamatīgās strādāšanas, kā jau ierasts, notika kopīga pusdienošana. Vietējās pavāres visus cienāja ar sātīgu pupiņu sautējumu, bet saldajā ēdienā visi mielojās ar Rūjienā ražoto piparmētru saldējumu.

“Ziemeļlatvija” sarunā ar vietējiem kārķēniešiem uzzināja, ka viņi šos svētkus gaidījuši, jo beidzot pēc divu gadu pārtraukuma var tikties klātienē un visi kopā vēl vairāk sapost savus Kārķus. Daudzi jūsmoja arī par Smiltenes grupas “Apvedceļa” solista un dziesmu autora Jāņa Krūmiņa sniegto koncertu. Daži Dabas koncertzālē pat metās uzdejot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Viena no Meža dienu tradīcijām ir koka auto sacensības, kurās piedalās ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Foto: Inga Karpova

Nozīmīgus vārdus par Meža dienam kārķēniešiem veltīja Rūta Kazāka: “Nesen izlasīju Imanta Ziedoņa teikto un nospriedu, ka tas ir Meža dienu moto. Dzejnieks rakstīja – Latvija ir skaista vieta, bet skaistajam ir jāpalīdz parādīties!” Pasākuma vadītājs Dāvids Ernštreits atklāja, ka Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes ilggadējā darbiniece R. Kazāka ir nominēta Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs 2021” saņemšanai. Pēc pusdienām notika arī tradicionālās koka auto sacensības četrās grupās. Šajās sacensībās pārliecinošu uzvaru guva valcēnietis Aivars Magone. Viņš balvā saņēma braucienu uz Briseli.

“Gan aizvadītajā piektdienā, gan arī sestdienā visi pasākumi bija kupli apmeklēti. Daudziem patika piektdienas vakara koncerts “Stimperu” lielajā šķūnī. Arī sestdienas balli tautas namā apmeklēja vairāk nekā 200 ballētāju. Visas aktivitātes noritēja raiti un bez aizķeršanās,” vērtē Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons. 

GALERIJA: Kārķu Meža dienas apmeklē vairāk nekā 400 interesentu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.