Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķēnieši ne tikai izglītosies, bet arī teiks ardievas vasarai īpašā pateicības ballē

Kārķos šī būs ne tikai izglītojoša, bet arī aktīva nedēļas nogale. Proti, kārķēniešiem un Valkas novada iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt trīs pasākumus. Visos varēs iegūt jaunu un sev dzīvē noderīgu informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagasta pārvaldes speciāliste Sandra Pilskalne piektdien, 22. septembrī, pulksten uz 15 izzinošo semināru par pensijas jautājumiem aicina ne tikai pensionārus, bet arī cilvēkus darba spējas vecumā.

“Līdzi ņemot savus autorizācijas rīkus, semināra gaitā katram individuāli būs iespēja reģistrēties sistēmā un apskatīties sev izdevīgāko pensiju līmeni. Pensiju sistēma ir ļoti sarežģīta, un ne visi to līdz galam izprot. Šajā seminārā varēs iegūt atbildes uz jautājumiem, kā arī, ja būs vēlme, saņemt individuālas konsultācijas,” skaidro S. Pilskalne.

Atzīmējot Dzejas dienas, kārķēniešiem būs iespēja apskatīties šovasar mūžībā aizgājušās pirmsskolas un zīmēšanas skolotājas Elgas Ķīkules mūža aizraušanos – leģendārās latviešu bērnu grāmatu ilustratores Margaritas Stārastes zīmējumu un kalendāru kolekciju un lāču izstādi. S. Pilskalne atklāj, ka kārķēniešiem E. Ķīkule siltās atmiņās palikusi kā skolotāja, kura iemācīja pirmos burtus un iedrošināja sākt zīmēt. Viņai bijis ļoti skaits un kaligrāfisks rokraksts. Kārķēnieši atceras, ka padomju gados, skolā rīkojot gadumijas svētku pasākumus, skolotāja rosināja visiem bērniem zīmēt svētku programmu vāciņus, kā arī rakstīt svētku programmu. Savukārt ar izstādē apskatāmajiem rotaļlāčiem saistās E. Ķīkules bērnībā piedzīvotais kara bēgļu laiks. S. Pilskalne zina stāstīt, ka skolotāja bērnību pavadīja Rūjienā. Viņas tēvs tolaik bijis vietējā pasta priekšnieks. Viņš pirmais devies bēgļu gaitās, un tikai pēc tam sieva ar bērniem. Elgai bijis liels rotaļlācis, pēc kura ģimenes galvam izdevies atrast savu ģimeni. Taču Elgas ģimene šo mīļo rotaļlietu uzdāvinājusi tās ģimenes bērniem, pie kuriem apmetās. Šiem bērniem neesot bijusi neviena rotaļlieta. S. Pilskalne pieļauj, ka skolotāja visu savu mūži nav aizmirsusi savu lielo lāci, tāpēc dzīves laikā krājusi šīs rotaļlietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt sestdien notiks sirsnīgs un interesants pasākums “Uguns spēks”, bet pēc tam – Pateicības balle. S. Pilskalne atklāj, ka Kārķu tautas namā ieradīsies 25 pūtēju orķestra mūziķi. Savukārt Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības priekšnieks Egils Kaužēns interesantā un visiem saprotamā veidā pastāstīs, kas jādara, ja, piemēram, mājās uz plīts piedeg ēdiens vai iesper zibens.

“Šo pasākumu nerīkojam ar domu baidīt, bet gan patīkamā gaisotnē atgādināt, kā jārīkojas ugunsnelaimes gadījumā. Visbiežāk mēs šādās negaidītās dzīves situācijās apjūkam,” atzīst S. Pilskalne.

Rīkojot Pateicības balli, kurā muzicēs vietējā grupa “Savējie”, tiks teikts paldies visiem, kuri vienaldzīgi nestāvēja malā, bet sniedza palīdzīgu roku un finansiālu atbalstu šovasar uguns nelaimē nodegušās “Atvaru” mājas saimei. Grupā muzicē arī šīs mājas saimnieks Guntars Krastiņš. S. Pilskalne ir gandarīta, ka Kārķu pagasta biedrībai “Ugunspuķe” izdevās ziedojumus savākt un ģimenei nodot vairāk nekā 3000 eiro. Taču joprojām ģimene saņem līdzcilvēku atbalstu, lai varētu atjaunot savu māju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

uzziņai

Piektdien, 22. septembrī:

pulksten 15 Kārķu tautas namā – izzinošs seminārs “Latvijas pensiju sistēma”. Lektore – Pensiju sistēmas dalībnieku asociācijas priekšsēdētāja Aiva Dance;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

pulksten 16 Kārķu tautas nama kamīnzālē – kārķēnietes, zīmēšanas skolotājas Elgas Ķīkules mākslinieces Margaritas Stārastes darbu kolekcijas izstādes atklāšana un Dzejas dienu pasākums bērniem un pieaugušajiem.

Sestdien, 23. septembrī:

pulksten 19 Kārķu tautas namā – muzikāli izzinoša tikšanās “Uguns spēks”. Piedalās Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) priekšnieks Egils Kaužēns un Valmieras BUB pūtēju orķestris (diriģents Gunārs Geduševs);

pulksten 21 – balle “Atvadas vasarai” kopā ar kārķēniešiem – grupu “Savējie”. Ieeja – bez maksas. Tā ir pateicība par atbalstu “Atvaru” mājām, kuras šovasar cieta ugunsnelaimē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.