Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kara bēgle no Harkivas valcēniešiem sūta sveicienus

Šovasar uz savu dzimto pilsētu Harkivu kara plosītajā Ukrainā devās daudzu valcēniešu jau iemīļotā farmaceite Natālija Grabovska. Viņa Valkā kopā ar diviem dēliem – 15 gadus veco Leonīdu un četrgadīgo Konstantīnu – ieradās 2022. gada 11. martā, bet šovasar izlēma doties uz mājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Natālija ir farmaceite. Šajā profesijā savā dzimtenē Ukrainā ieguvusi augstāko izglītību. Vispirms viņa īpašas ukraiņu kara bēgļu programmas ietvaros gandrīz trīs mēnešus nostrādāja “Mēness aptiekā” Valkā, bet pēc tam apkalpoju pircējus aptiekā “Apotheka”. Natālija bija viena no ukraiņu kara bēglēm, kura nekad neatteica sarunu ar “Ziemeļlatviju”, vienmēr bija atsaucīga, sirsnīga un vienkārši jauks cilvēks.

Šajās dienās sociālajos tīklos sarakstījāmies ar Natāliju. Viņa raksta: “Mājās vienmēr ir labi. Ļoti ilgojos pēc Latvijas. Valka man kļuva mīļa un sirdij tuva pilsēta. Taču mājas ir mājas. Nevaru teikt, ka Harkivā ir mierīga dzīve. Trauksmes sirēnas jāpiedzīvo vismaz piecas reizes dienā. Pilsētas pievārtē notiek kaujas. Man atkal ir palaimējies, es strādāju. Aptieku, kurā strādāju pirms kara, atjaunoja. Es visiem sūtu sveicienus un silti apskauju. Drīz būs miers, un jūs atbrauksiet ciemos un redzēsiet, cik skaista ir mūsu Harkiva,” raksta Natālija.

Jācer, ka ukraiņu, tostarp Natālijas, cerības drīz piepildīsies un Ukrainā būs miers un ziedēs saulespuķes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.