Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunās koklētājas talants sniedz iespēju tikt pie unikālas kokles

Jaunās un talantīgās Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas kokles klases absolventes Sāras Mezītes stiprie balsti ir mamma Solvita un tētis Mikus, kā arī kokles klases pedagoģe Lolita Medne. Foto: No personīgā arhīva

Turpmāk vienu no Latvijā talantīgākā kokļu meistara Pētera Putniņa darbnīcā darinātajām koklēm spēlēs Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas kokles klases absolvente Sāra Mezīte. Pateicoties skolas direktores Līgas Veinbergas aktivitātēm, meitene guva atzīstamus panākumus labdarības fonda “VIVAT Future” jauno talantu konkursā, iegūstot 1800 eiro jaunas kokles iegādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Cimzes Valkas mūzikas skolas kokles klases pasniedzēja Lolita Medne stāsta, ka 21. maijā Rīgā, Melngalvju namā, notika jauno talantu konkursa uzvarētāju un viesu svinīgs labdarības pasākums, kurā Sāra saņēma šo balvu. Pēc mūzikas skolas absolvēšana šajā mācību gadā Sāra vēl turpināja mācības mūzikas skolā, lai vēl vairāk  nostiprinātu zināšanas un improvizētu, kā arī spēlētu pavadījumus.

“Sāra ir ļoti daudzpusīga un ieinteresēta visā, ko dara. Kokles spēli sāka apgūt no septiņu gadu vecuma. Tagad viņai ir trīspadsmit gadi. Liels Sāras panākumu nopelns ir Sāras vecākiem, īpaši mammai, kura nepārtraukti seko līdzi meitas gaitām, ved uz mācībām, jo ģimene dzīvo ārpus pilsētas. Arī vasaras brīvlaikā meitene spēlē kokli. Sāras ģimene ir ticīga, un viņa spēlē arī dievnamā, kā arī aktīvi darbojas orķestrī. Sārai ir māsa Amanda, kura mācās apgūt flautu, un vēl divi jaunākie brāļi. Vecāki ir klāt katrā bērnu koncertā, kur viņi uzstājas. Par tādiem vecākiem tautā saka – cepuri nost,” ar gandarījumu par savu audzēkni stāsta L. Medne. Skolotāja atzīst, ka direktore L. Veinberga meklē iespējas, lai talantīgi audzēkņi varētu spēlēt uz jauniem instrumentiem. Diemžēl kokles klases rīcībā ir gandrīz 30 gadus veci instrumenti. Lai piedalītos šajā labdarības fonda “Vivat Future” jauno talantu konkursā, bija nepieciešams sagatavot ne tikai dokumentāciju, CV par dalību dažādos konkursos, pasākumos un fotogrāfijas, bet arī Sāras kokles spēles ierakstu. Konkursa talantīgo dalībnieku atlase notika Latvijā, bet spēju vērtēšana – jau Vācijā. Šajā talantu konkursā aicināti pieteikties bērni un jaunieši, kas nav sasnieguši 17 gadu vecumu un darbojas kādā no fonda atbalstītajām jomām – mākslā, sportā vai zinātnē. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir katra gada 30. septembris. 

“Jaunais instruments tiešām ir labs, Sārai tikai būs nedaudz jāpierod, jo jaunajai koklei ir par divām stīgām vairāk – viena augšā un viena apakšā. Līdzšinējai koklei bija 33 stīgas,” stāsta skolotāja. 

Spēlējot jauno kokli, Sārai būs jāpierod pie 35 stīgām 33 vietā. Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.