Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatartas pansionāta jaunā katlumāja sildīs iedzīvotājus, nevis klimatu

Foto: Aija Kramiņa

28.janvārī pēc pārbūves atklātas noliktavu un socializācijas telpas  Gatartas pansionāta teritorijā, kurās “Gatartas pansionāta” iemītnieki turpmāk varēs droši tikties ar viesiem ievērojot Covid-19 ierobežošanas pasākumus.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā diena atklāšanu pasākums notika arī  pansionāta jaunajai katlu mājai. Siltumenerģijas piegādes uzņēmums SIA “EcoHeatPro” Gatartas pansionātā uzstādījis SIA “STEEL PRO” ražoto konteinera tipa šķeldas katlu māju ar jaudu 250 kw. Šis notikums ir priecīgs ne tikai tādēļ, ka atnesīs siltumu Gatartas pansionāta un Grupu mājas “Kārkli “ iedzīvotājiem, bet arī tādēļ, ka tas ir mazs solis pretī tam, lai samazinātu emisijas un nesildītu zemeslodi.

Gatartā uzstādītā katlu māja ir gandrīz pilnībā ražota Latvijā, tādējādi samazinot izmešu daudzumu to transportējot. Siltums tiek radīts izmantojot Latvijā ražotu šķeldu. Sistēma ir pilnībā automatizēta, un siltuma padeve tiek nodrošināta balstoties uz āra temperatūru, telpu izmēru un daudziem citiem apstākļiem.

SIA “STEEL PRO” vadītājs Sandis Gromovs stāstot viesiem par jauno katlu māju min daudz pozitīvā: “Konteinera tipa šķeldas katlu māja “T3-250 Ultra compact” ir pilnībā jauns produkts, kurš vienā modulī apvieno katla iekārtu, šķeldas noliktavu un kurināmā padeves sistēmu. Katlu māja ir pilnībā automatizēta, tās darbība tiek kontrolēta attālināti un cilvēka klātbūtne ikdienas darbā nav nepieciešama. Šāda projekta realizācija ir izdevīga gan siltumenerģijas ražotājam, gan tā lietotājam – Gatartas pansionātam, jo modernās siltumenerģijas ražošanas iekārtas ļauj iegūt stabilu siltumenerģijas piegādi par fiksētu un stabilu cenu, turklāt, izmantojot vietējo energoresursu (koksnes šķeldu).”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Avotiņš: “Liels prieks, ka esam atraduši šādu sadarbības partneri, kurš ir gatavs nodrošināt pašvaldības iestādes ar siltumu izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas ražotas Latvijā.  Jaunajai iekārtai ir  salīdzinoši mazas ekspluatēšanās izmaksas, kas ir nozīmīgi šobrīd, kad energoresursu cenu kāpums būtiski palielina iedzīvotāju un pašvaldības izdevumus. Svarīgi ir arī tas, ka apkures veids, šķelda, ir pieejams tepat Latvijā.  Esam pārliecināti, ka šīs tehnoloģijas ilgtermiņā pozitīvi ietekmēs apkures tarifu un dos ietaupījumu pašvaldībai. Ar lielu nepacietību gaidām šāda paša tipa apkures katlu uzstādīšanu Gaujienā un Palsmanē. “

Lai Gatartas pansionāta un grupu mājas “Kārkli” iemītniekiem, siltums istabā no jaunās katlu mājas un siltums sirdī, tiekoties jaunajās āra socializācijas telpās ar saviem mīļajiem.

Informāciju sagatavoja: Aija Kramiņa, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.