Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatartas pansionāta jaunā katlumāja sildīs iedzīvotājus, nevis klimatu

Foto: Aija Kramiņa

28.janvārī pēc pārbūves atklātas noliktavu un socializācijas telpas  Gatartas pansionāta teritorijā, kurās “Gatartas pansionāta” iemītnieki turpmāk varēs droši tikties ar viesiem ievērojot Covid-19 ierobežošanas pasākumus.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā diena atklāšanu pasākums notika arī  pansionāta jaunajai katlu mājai. Siltumenerģijas piegādes uzņēmums SIA “EcoHeatPro” Gatartas pansionātā uzstādījis SIA “STEEL PRO” ražoto konteinera tipa šķeldas katlu māju ar jaudu 250 kw. Šis notikums ir priecīgs ne tikai tādēļ, ka atnesīs siltumu Gatartas pansionāta un Grupu mājas “Kārkli “ iedzīvotājiem, bet arī tādēļ, ka tas ir mazs solis pretī tam, lai samazinātu emisijas un nesildītu zemeslodi.

Gatartā uzstādītā katlu māja ir gandrīz pilnībā ražota Latvijā, tādējādi samazinot izmešu daudzumu to transportējot. Siltums tiek radīts izmantojot Latvijā ražotu šķeldu. Sistēma ir pilnībā automatizēta, un siltuma padeve tiek nodrošināta balstoties uz āra temperatūru, telpu izmēru un daudziem citiem apstākļiem.

SIA “STEEL PRO” vadītājs Sandis Gromovs stāstot viesiem par jauno katlu māju min daudz pozitīvā: “Konteinera tipa šķeldas katlu māja “T3-250 Ultra compact” ir pilnībā jauns produkts, kurš vienā modulī apvieno katla iekārtu, šķeldas noliktavu un kurināmā padeves sistēmu. Katlu māja ir pilnībā automatizēta, tās darbība tiek kontrolēta attālināti un cilvēka klātbūtne ikdienas darbā nav nepieciešama. Šāda projekta realizācija ir izdevīga gan siltumenerģijas ražotājam, gan tā lietotājam – Gatartas pansionātam, jo modernās siltumenerģijas ražošanas iekārtas ļauj iegūt stabilu siltumenerģijas piegādi par fiksētu un stabilu cenu, turklāt, izmantojot vietējo energoresursu (koksnes šķeldu).”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Avotiņš: “Liels prieks, ka esam atraduši šādu sadarbības partneri, kurš ir gatavs nodrošināt pašvaldības iestādes ar siltumu izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas ražotas Latvijā.  Jaunajai iekārtai ir  salīdzinoši mazas ekspluatēšanās izmaksas, kas ir nozīmīgi šobrīd, kad energoresursu cenu kāpums būtiski palielina iedzīvotāju un pašvaldības izdevumus. Svarīgi ir arī tas, ka apkures veids, šķelda, ir pieejams tepat Latvijā.  Esam pārliecināti, ka šīs tehnoloģijas ilgtermiņā pozitīvi ietekmēs apkures tarifu un dos ietaupījumu pašvaldībai. Ar lielu nepacietību gaidām šāda paša tipa apkures katlu uzstādīšanu Gaujienā un Palsmanē. “

Lai Gatartas pansionāta un grupu mājas “Kārkli” iemītniekiem, siltums istabā no jaunās katlu mājas un siltums sirdī, tiekoties jaunajās āra socializācijas telpās ar saviem mīļajiem.

Informāciju sagatavoja: Aija Kramiņa, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

 1. ES fondu naudu tagad pļekarēs SIA “Smart Consulting”, ko vada Ingars Baļčūns. Kuluāros runā, ka šis uzņēmums noslēdzis līgumu ar SIA “Daugavpils siltumtīkli”. Šīs ekskluzīvās tiesības esot ieguvis tieši SIA “Smart Consulting”, jo apvienojis pie sevis šobrīd visus labākos spēkus un izveidojis sekojošas nodaļas, kas rūpēsies par projektiem un, jo īpaši par Daugavpils projektu:
  1. Juridiskā nodaļa. Vadītājs – Reinis Putniņš. Raksturojams kā īpaši noslēpumaina personība, taču ir piešauta roka nolikumu gatavošanā tieši pašvaldību kapitālsabiedrībām. Turklāt, gan gatavo nolikumus pašvaldību kapitālsabiedrībām, gan sniedz piedāvājumus kā SIA EcoHeat Technologies (piegādātāja), pārstāvis tajos pašos iepirkumos. Ļoti drosmīgi. Bet nav jau brīnums – ilga pieredze strādājot Konkurences padomē. Zina, ka tas, acīmredzot, ir atļauts. Īpaši laba sadarbība tajos projektos, kur līgumi saslēgti ar UAB Axis Tech un SIA EcoHeat Technologies (bijušais SIA Steel Pro)
  2. Kukuļošanas nodaļa. Vadītāja – Ilona Barkāne, padotie jeb “melnā darba darītāji” – Ģirts Freibergs (tautā saukts – “asenizarots”) un “Dončiks”. Visi trīs darbojas kā “roka ar cimdu”. Īpaši sekmīga sadarbība visiem bija iepriekšējā Daugavpils katlu mājas projektā. Rezultāts – kādam jauns Range Rover, kādam jauns dzīvoklis un pa kādam Louis Vuitton čemodānam.
  3. Stimulācijas nodaļa. Vadītājs – Svens Vijups. Izbijis cietumnieks, liela pieredze amfetamīna izejvielu piegādē. Atbildīgs par darbinieku stimulāciju jeb “draiva” nodrošināšanu, lai darbinieki spētu apēst visu Baļčūna sagrābto projektu apjomu. Apgādās ar stimulējošu pārtiku.
  4. Katlu māju nodaļa. Vadītājs – Sandis Gromovs. “Veiksmīgs” biznesmenis, SIA EcoHeat Technologies un vēl vairāku uzņēmumu vadītājs. Ražo mazas jaudas biomasas katlus, ko, sadarbībā ar SIA “Smart Consulting” pārējām nodaļām, stums iekšā iepirkumos. Īpašs atbalsts ir no ALTUM un klerka – Edgara Kudura puses. Viss būtu labi, ja nesēdētu viena/otra krimināllieta uz kakla Latvijā un ārpus Latvijas robežām.
  5. Lietu kārtošanas un reizē korupcijas piesegšanas nodaļa. Vadītājs – metropolē ļoti slavens bokseris, izbijis KNAB darbinieks – Jānis Uzulēns. Vislabāk padodas lietas kārtot tieši ar KNAB (pats vismaz tā pozicionē), kā arī ar CFLA vadību. Īpaši labas sekmes bija iepriekšējā Daugavpils katlu mājas projektā, kad pats Elksniņa kungs pieaicināja šo lietu kārtotāju kā “laimes lāci”, kurš glābs pilsētu no vairāk kā 5 milj. eur KF līdzfinansējuma zaudēšanas. Ak, vai – pēc Jāņa Uzulēna lietu kārtošanas, Daugavpils saņēma Eiropas komisijas atzinumu par “0 toleranci iepirkumos, kur konstatēta krāpniecība”.
  6. Vadības nodaļa. Vadītājs Ingars Baļčūns. Pēc pārāk aktīvas darbošanās nozarē un dažādās asociācijās, sasirdzis ar ko nopietnu (un izskatās – neatgriezenisku). To pamanījuši arī viņa tuvākie sadarbības partneri, norādot, ka nu jau ir tvaiķenes pacienta līmenī, bet izdarīt neko nevar. Tik viena kā noplātīt rokas: „Kāds ir, ar tādu jādzīvo.“
  Ā, un kur nu bez “peramā zēna” Aigara Cīmura. Eh…lai nu viņš paliek tikai kā “peramais zēns”. Dzīvo tagad kā niere taukos, dabūjis kā kompensāciju līgumus Ventspilī un Daugavpilī.
  Ingar Baļčūn, Sandi Gromov! Pietiek kampt!

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.