Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Kārkli” iepazīst Smilteni

“Ekskursijas “Kārklu” iemītniekiem ir liels notikums, arī šī uz Smilteni, jo tā nav viņu ikdiena. Un boulingu “Kārklu” klienti vispār spēlēja pirmo reizi mūžā,” teic “Kārklu” vadītājs Aivars Damroze (pirmais no labās, attēlā kopā ar “Kārklu” iemītniekiem, darbiniekiem un draugiem no “Variņu kompānijas”).
FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Smiltenes novada Drustu pagasta Gatartā ir grupu dzīvokļu māja “Kārkli”, tā par mājvietu kļuvusi astoņiem cilvēkiem, kuriem ikdienā ir nepieciešams atbalsts sadzīvisku lietu plānošanā un kārtošanā. Proti, “Kārklos” atvērtais grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu pakalpojums ir klientiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kārkli” atrodas nomaļus no citām apdzīvotām vietām, tāpēc redzēt pasauli jeb doties ekskursijās šīs grupu mājas iemītniekiem ir notikums. Par tādu viņiem kļuva arī ekskursija aizvadītajā nedēļā uz Smilteni kopā gan ar “Kārklu” darbiniekiem, gan ar draugiem no neformālās grupas “Variņu kompānija” – Mārīti un Zigmāru Zariņiem, Mārīti Rozīti un Jāni Graudiņu.

Izkļūst ārpus ikdienas rāmjiem

Jau rakstījām, ka 2023. gadā valsts svētku sarīkojumā “Variņu kompānija” saņēma Smiltenes novada pašvaldības Goda rakstu par vairākus gadus sniegtu regulāru brīvprātīgo palīdzību “Kārklu” iemītniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kārkli” ir pašvaldības iestāde, Smiltenes novada Sociālā dienesta struktūrvienība. Ikdienā “Kārklu” iemītnieki specializētajās māla un koka darbnīcās paši ar savām rokām darina skaistas lietas, viena daļa no tām – koka kastītes un māla trauki – ir suvenīri Smiltenes novada pašvaldības reprezentācijas vajadzībām. Pateicībā par to “Kārkli” arī saņēma šādu ekskursiju.

“Kārklu” iemītnieki, darbinieki un viņu draugi no “Variņu kompānijas” Smiltenē viesojās novada pašvaldībā, apmeklēja pašvaldības jaunizveidoto daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru un grupu māju netālu no SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”, viesojās Smiltenes luterāņu baznīcā, apskatot arī tur izveidoto dievnama vēstures muzeju, pusdienoja un turpat “Pasēdnīcā” (2. stāvā) spēlēja boulingu.

Boulinga spēle “Kārklu” klientiem bija tās dienas lielākais un azartiskākais piedzīvojums, – neviens no viņiem agrāk šajā sporta veidā roku nebija izmēģinājis. “Boulings visvairāk patika. Pirmo reizi mūžā spēlēju, forši bija,” sajūsminās arī Kristaps Ciekurznis. “Kārklos” viņš dzīvo trešo gadu, jau kopš šīs grupu mājas atklāšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Baznīca arī patika. Smiltenē tā ir ļoti skaista. Bijām tornī pie zvana. Diezgan bailīgi bija kāpt augšā, bet uzkāpām visi. Patika arī jaunais centrs (jau pieminētais daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrs un grupu māja – redakcijas piezīme), – tāds glauns, labs, daudzas iespējas tur būs cilvēkiem. Bet mums arī “Kārklos” ir labi, mājīgi,” iespaidos dalās Kristaps Ciekurznis.

Sagādā prieku arī saviem draugiem

Šādas ekskursijas “Kārklu” iemītniekiem ir liels notikums, tā nav viņu ikdiena, sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst “Kārklu” pakalpojumu vadītājs Aivars Damroze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī bija “Kārklu” pirmā oficiālā vizīte Smiltenē. Sākām ar novada domes apmeklējumu, kur iepazināmies ar domes speciālistiem, administrāciju, visiem svarīgajiem ļaudīm, kuri pieņem par mums lēmumus. Bijām jaunajā sociālo pakalpojumu centrā un grupu mājā. Tur ir ļoti brīnišķīgas, skaistas, plašas, gaišas telpas, taču grupu dzīvokļu klientiem, ņemot vērā viņu iepriekšējās dzīves un pieredzi, nav tik liels iekšējais pieprasījums pēc tādām greznām telpām. Protams, neviens no viņiem nesūdzētos, ja viņi tur nonāktu. Taču lai viņiem tas būtu ļoti izšķiroši, – tikai šeit un nekur citur, tā tas nav,” viedokli pauž Aivars Damroze.

Pateicībā par draudzību un palīdzību vairāku gadu garumā “Kārkli” sev līdzi ekskursijā uz Smilteni uzaicināja arī “Variņu kompāniju”. Tās dalībnieki “Ziemeļlatvijai” teic, ka ir ļoti pateicīgi par šo uzaicinājumu, jo labi atpūtušies, spēlējot boulingu, ar prieku izstaigājuši skaisto baznīcu un jauno sociālās aprūpes centru, arī pašvaldībā uzzinājuši daudz jauna, piemēram, par plānoto Jāņukalna apbūvi un Smiltenes jauno bibliotēku.

“Skaista estrāde Jāņukalnā taps. Lai Dievs dod mūsu actiņām vēl to redzēt. Ļoti lielu paldies sakām “Kārkliem”, ka mums tāda iespēja tika dota atbraukt ekskursijā uz Smilteni, un it sevišķi kopā ar viņiem. Uzreiz tāds siltums!” “Variņu kompānijas” emocijās dalās Mārīte Rozīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.