Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“BaltCap” un “Draugiem Capital” kļuvuši par Valkas uzņēmuma “Pepi rer” vairākuma akcionāriem

Privātā kapitāla fondu pārvaldnieks “BaltCap” un investīciju uzņēmums “Draugiem Capital” kļuvuši par Valkas SIA “Pepi rer” vairākuma akcionāriem, informēja “Baltcap” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darījumam noslēdzoties, tiks veidota uzņēmuma padome, kurā kā padomes locekļi darbosies “BaltCap” investīciju direktori Sandra Aile un Pēteris Treimanis, kā arī “Draugiem Capital” investīciju direktors Dāvis Siksnāns.

Darījuma summu uzņēmuma pārstāvji neatklāja.

“Pepi rer” ir Valkā bāzēts būvniecības, iepakojuma materiālu un attīstošo rotaļlietu ražotājs, kas pazīstams ar zīmoliem “ProVent” un “Iglu”. Tostarp vairāk nekā 90% IGLU produkcijas tiek eksportēts uz vairāk nekā 25 valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda “Baltcap” pārstāvji, veiktās investīcijas, ko papildinās “BaltCap” un “Draugiem Capital” zināšanas, ļaus straujāk attīstīt tiešo pārdošanu, mārketingu un e-komerciju “Iglu” zīmola nostiprināšanai globāli.

“Mēs redzam lielu potenciālu attīstīt “Iglu” zīmolu, izvēršot pārdošanu gan tādās platformās kā “Amazon”, gan uzņēmuma interneta veikalā, izmantojot mūsu 19 gadu gaitā gūtās zināšanas no ražošanas un e-komercijas uzņēmumiem “Printful”, “Fast brands” un citiem,” norāda Siksnāns.

Savukārt Aile norāda, ka uzņēmuma ambīcija ir “Pepi rer” izveidot par vadošu spēlētāju savā nišā ASV un citos eksporta tirgos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir otrais “BaltCap” un “Draugiem Group” kopīgais investīciju darījums. Pērn “Draugiem Group” uzņēmums “Vendon”, kurā 2012.gadā “BaltCap” investēja 500 000 eiro, tika pārdots Spānijas publiskajam tehnoloģiju uzņēmumam “Azkoyen”. Uzņēmumu iegādājās par 9,3 miljoniem eiro, kam papildu tiks saņemti maksājumi līdz četriem miljoniem eiro, ņemot vērā noteiktu mērķu izpildi, norāda uzņēmumā.

Kā liecina “Firmas.lv”, “Pepi rer” pērn strādāja ar 13,476 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% vairāk nekā gadu pirms tam, vienlaikus uzņēmuma peļņa palielinājās par 70,3% un bija 1,746 miljoni eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2002.gadā, tā pamatkapitāls ir 17 040 eiro. Līdz šim uzņēmumā 20% piederēja Aivaram Andersona, 20% – Ilzei Avotiņai, 20% – SIA “Konvert plast”, 13,33% – SIA “Up invest”, 10% – SIA “Valmarko”, 10% – Jānim Kaukulim un 10% – Uģim Putniņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas valstu privātā kapitāla ieguldījumu fonds “BaltCap” kopš 1995.gada investējis vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumos un piesaistījis kopējo kapitālu vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā. “BaltCap” ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, kā arī Varšavā, Helsinkos un Stokholmā.

Kompānija “Draugiem Capital I” reģistrēta 2022.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,17 miljoni eiro. Uzņēmuma kapitālā pa 47,01% pieder AS “Draugiem Group” un SIA “Pirmdiena”, bet 5,98% kapitāldaļu īpašnieks ir Siksnāns.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.