Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprina Valkas novada pašvaldības projektu “Ērģemes kapsētas digitalizācija un teritorijas labiekārtošana – tilts no pagātnes uz nākotni”

Projekta vizualizācija.

Valkas novada pašvaldība ir saņēmusi informāciju no Lauku atbalsta dienesta, ka ir apstiprināts pašvaldības iesniegtais projekts “Ērģemes kapsētas digitalizācija un teritorijas labiekārtošana – tilts no pagātnes uz nākotni” (Nr. 22-09-AL12-A019.2201-000010) LEADER programmā, kuru plānots īstenot Ērģemes kapsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts tiks īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projektu apstiprināšanai ir virzījusi biedrība “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA”. 

Projekta mērķis ir sniegt kvalitatīvu pakalpojumu un pilnveidot esošās pakalpojumu iespējas kapsētas apmeklētājiem no Valkas novada un visas biedrības “Lauku partnerība Ziemeļgauja” teritorijas, labiekārtojot Ērģemes kapsētu un digitalizējot kapu uzskaites sistēmu. Atvieglot apsaimniekošanu pašvaldībai, un radīt iespēju apmeklētājiem iegūt informāciju par kapu vietām un nodot to nākamajām paaudzēm. 

Projekta ietvaros paredzēts izveidot digitālu kapsētas plānu jeb karti un apkopot datubāzi noteiktā sistēmā, kur kapsētu pārvaldnieks varēs reģistrēt jaunas apbedījumu vietas, informēt par kapu svētkiem, svecīšu vakariem un citām nozīmīgām lietām. Datu bāzē būs informācija arī par nekoptajām un brīvajam vietām, un statistikas dati par veiktajām apbedīšanām. Papildus plānots uzstādīt konteinertipa publisko tualeti atbilstoši visām epidemioloģiskām prasībām, 1 informācijas stendu, 1 karti, 1 āra galdus ar 2 soliem un 1 lokveida solu. Vēl projektā paredzēts portatīvais dators kapu pārvaldniekam, lai organizētu datubāzi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējās izmaksas ir 41 462,36 EUR, attiecināmās izmaksas veido 30 000,00 EUR, tai skaitā ELFLA finansējums ir 27 000,00 EUR jeb 90 % no attiecināmajām izmaksām un Valkas novada domes līdzfinansējums ir 3000,00 EUR jeb 10 % no attiecināmajām izmaksām, kā arī 11 462,36 EUR neattiecināmās izmaksas.

Informāciju sagatavoja: Toms Simtiņš, projekta vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.