Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

5 iemesli kāpēc studēt uzņēmējdarbību

Uzņēmējdarbības studijas kā plašs priekšmets sociālajās zinātnēs paver studiju virzienu tādām specialitātēm kā grāmatvedība, finanses, organizācija, cilvēkresursu vadība un mārketings. Students iegūst zināšanas par uzņēmuma dibināšanu, vadīšanu un finanšu apriti uzņēmumā.  Rīgas Menedžmenta Koledža www.mcollege.eu apkopoja piecus galvenos iemeslus, kāpēc vajadzētu studēt uzņēmējdarbību un kā tas var pavērt pasauli plašāku.

  1. Komunikācijas prasmes: ne tikai matemātikas prasmes, bet studijas ietver arī komunikācijas prasmes. Kredītpunktus iegūsi rakstot referātus un veidojot prezentācijas. Lai uzrakstītu pārliecinošu ziņojumu vai prezentētu prezentāciju un pat uzrakstītu labu e-pastu ir nepieciešamas izcilas komunikācijas prasmes. Studējot uzņēmējdarbību, studenti strādā kopā ar studentiem no visas pasaules pie vairākiem izaicinošiem projektiem. Uzskati un pieredze atšķirsies un var pat nesakrist. Lai iegūtu atzīmi, ir jāanalizē gadījumi, diplomātiski jāreaģē uz pretrunīgiem viedokļiem un jāapgūst sava viedokļa paušanas māksla.
  2. Mārketings 101 (auditorijas iepazīšana) ir daļa no biznesa studiju pamatsatura. Tas kļūst svarīgi, kad studenti izstrādā produktus – ir svarīgi zināt savu auditoriju un definēt mērķa grupas. Izcelt savu ideju (vai pieteikumu) nav viegls uzdevums, taču mārketinga nodarbības iemāca izprast savu auditoriju un to, kā to radoši uzrunāt. Tas īpaši labi noderēs, mēģinot iegūt investīcijas no investoriem.
  3. Uzņēmējdarbība: lielākajā daļā biznesa studiju programmu studentiem tiek noteikta prakse. Tas ne tikai sniedz pirmo iespaidu par darba tirgu saistībā ar studijām, bet arī ļauj veidot jaunas attiecības un paplašināt personīgo biznesa kontaktu tīklu uz laiku pēc studiju beigšanas.
  4. Grāmatvedība un budžets: Daudzi lieli uzņēmumi nespēj gūt panākumus sliktas finanšu pārvaldības dēļ. Neļaujiet finanšu koncepcijām atbaidīt no sava uzņēmuma uzsākšanas. Studējot uzņēmējdarbību,  iepazīsities ar grāmatvedības pamatiem, lai būtu pārliecināti un sagatavoti, lai virzītos uz sava uzņēmuma izveidi.
  5. Investīcijas un finanses: Kā izlemt, kad ir droši veikt aizņēmumu? Kad ieguldīt akcijās, obligācijās vai nekustamajā īpašumā? Kur būtu jāiegulda un kādi faktori būtu jāņem vērā? Izvēloties uzņēmējdarbības studijas, var labi izprast ekonomikas pamatprincipus un to, kā tirgu ietekmē pasaules notikumi, kā novērtēt uzņēmuma finansiālo stāvokli. Kopā tas var palīdzēt pieņemt pārdomātākus lēmumus par ieguldījumiem un galu galā, kā ieguldīt ienesīgi.

Kā norisinās studijas?

Uzņēmējdarbības studijas aptver plašu specializāciju klāstu un ļauj studentiem vēlāk koncentrēties uz konkrētu jomu. Studenti aplūko tādas jomas kā tehnoloģijas, mārketings, ekonomika, statistika, grāmatvedība un ētika. Tiek apskatīts arī tas, kā un kāpēc organizācijas strādā, kā arī globālā biznesa vide. Studenti var sagaidīt zināšanas par dažādām uzņēmējdarbības jomām un to, kā tās darbojas kopā, kā arī stratēģijas un vadības prasmes.

Lielākajai daļai uzņēmējdarbības kursu ir arī praktisks elements, kas liek studentiem pēdējā kursā veikt biznesa projektu, kas ietvers teorētisko mācību un pētniecības prasmju pielietošanu reālajā dzīvē. Daudzas universitātes un koledžas veicina kontaktu izveidi ar uzņēmumiem un vada prakses programmas, ļaujot studentiem nodibināt kontaktus un iegūt vērtīgu pieredzi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.