Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku tirgus uz robežas pulcē gan tirgotājus, gan pircējus

Ērģemes pagasta viesu nama “Ausmas” saimniece Ilze Leicāne pircējus aicināja ne tikai nogaršot pašu brūzī radītos stipros dzērienus, bet arī pašiem atbraukt uz seno Omuļu muižu. FOTO: INGA KARPOVA

Lai gan aizvadītajā sestdienā vaigos knieba ziemas sals, kā arī tuvākajā apkārtnē daudzviet notika līdzīgi pasākumi, tradicionālo Ziemassvētku tirgu robežpilsētās Valkā un Valgā apmeklēja kupls pircēju skaits. Arī tirgotāji bija apmierināti par pircēju interesi un pirktspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pircēju pieplūdums bija novērojams pēc pulksten 11 dienā. Latvijas pusē, Raiņa ielas posmā, kur sākas gājēju iela, līdz pat igauņu lielveikalam “Selver”, bija sastopami tirgotāji no Latvijas, bet Valgas pilsētas laukumā – igauņu tirgotāji un arī pa kādam latvietim, kurš piedāvāja rūpniecības preces.

Uzrunātie pircēji atzina, ka Latvijas pusē preču sortiments bijis interesantāks un vairāk ar Ziemassvētku tematiku saistīts, jo tirgotāji lielākoties bija mājražotāji un amatnieki. Savukārt tirgotāji novēroja, ka pircēji pirms naudas izdošanas rūpīgi apsvēruši noskatītās preces praktiskumu un lietderību. Daudzi vēl steidza iegādāties Ziemassvētku dāvanas, bet citi – mājražotāju piedāvātos gaļas un zivju izstrādājumus, kā arī stipros dzērienus un vīnus. Piedāvājumā bija arī īpašais Ziemassvētku karstvīns.

Viesu nama “Ausmas” saimniece Ilze Leicāne ar savu piedāvājumu bija iekārtojusies vienā no tirdzniecības namiņiem. Ilze stāsta, ka šī gada nogalē par darba trūkumu grēks sūdzēties – viesu namu izmanto gan kā nakšņošanas vietu, gan arī cilvēki, atsaucoties reklāmai, ierodas uz degustācijām. Viesu sama saimnieki savā brūzī radījuši vairāku veidu stipro dzērienu “Stallenhof”. To pircēji atzinuši par labu esam. Degustācijās tiek piedāvāti arī pašu kūpinājumi un gaļas izstrādājumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šo tirdziņu vairāk apmeklējam reklāmas nolūkos, lai redz, ka mēs pastāvam un aktīvi darbojamies. Interesentiem pastāstām, kur esam un ko darām, un viņi tiešām pie kāda gadījuma mūs arī apciemo. Neviens nečīkst, ka esam tālu no civilizācijas. Darba ir tik daudz, ka būs jāmeklē jauns darbinieks. Paši vairs netiekam galā,” atzīst vietējā uzņēmēja.

Savukārt mājražotāja no Smiltenes novada Raunas, kas tirgū piedāvāja garšīgus netradicionālu garšu dārzeņu čipsus un sausmaizītes, kā arī interesantus našķus, Zane Krēsliņa-Plētiena stāsta, ka sen nav bijusi Valkā un dzirdējusi igauņu valodu. Sieviete bija pārsteigta, ka šajā tirgū tik labi veicies, jo interese bijusi gan latviešiem, gan igauņiem. Jāatzīst, ka, pagaršojot šos dārzeņu čipsus, uzreiz gribas tos arī iegādāties, cik garšīgi tie ir.

“Braucot uz Valku, paziņa man lūdza nopirkt 16. decembra laikrakstu “Ziemeļlatvija”, kur  esot raksts par jaunu meiteni Lieni Liepiņu no Raunas. Nemaz tādu nezinu, būs interesanti izlasīt. Jūs esat malači, ka rakstāt par Raunu, bet lieta tāda, ka pie mums nemaz nevar avīzi nopirkt. Man tik ļoti pie jums patīk un veicas, ka noteikti braukšu atkal. Esmu dzirdējusi, ka te notiek slavenais Robežtirgus, tad arī braukšu,” sola mājražotāja no kaimiņu novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī daudzi pircēji nedaudz rausa degunu par preču sortimentu, kuru piedāvāja rūpniecības preču tirgotāji igauņu pusē, dziesmu draugu kopas “Nāburgi” dalībnieces Laila Ozoliņa un Monta Skotele tur iegādājās siltas segas. Abas priecīgi stāsta, ka jau sākušas gatavoties vasarā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem. Daudzi atzina, ka Ziemassvētku dziesmas, kas skanējušas igauņu pusē, radījušas svētku noskaņojumu. Arī Valkas pusē skanēja mūzika, bet to nevarēja labi sadzirdēt.   

Šajā tirgū bez maksas varēja nobaudīt karsto upeņu dzērienu un tēju, kā arī soļanku. To visu piedāvāja «Walk Cafe» īpašniece Jevgenija Aleksandrova. Viņa stāsta, ka cilvēki labprāt iegriezās terasē sasildīties un nobaudīt piedāvātos siltos dzērienus un zupu.

Ziemassvētku tirgū dabīgo čipsu un citu našķu ražotnes “Latnature” pārstāvi Zani Krēsliņu-Plētienu patīkami pārsteigusi latviešu un igauņu pircēju ieinteresētība jaunu un neierastu produktu iegādē.

Vairāk foto – www.ziemellatvija.lv sadaļā «Foto». .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.