Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku brīvdienās – bez ūdens

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās Valkā notika maģistrālā ūdensvada avārija. Līdz ar to valcēniešiem, kuri dzīvo mājās Rīgas ielā 30, 30A un 25A, bija jāiztiek bez ūdens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notikusī avārija izgaismoja virkni problēmu ne tikai ar dzeramā ūdens piegādi, bet arī ar novada pašvaldības Komunālās saimniecības nodaļas tehnisko aprīkojumu.

Jau aizvadītajā piektdienā, 24. decembrī, rīta pusē mājokļos strauji samazinājās ūdens spiediens. Vispirms, sazinoties ar SIA “Valkas namsaimnieks” avārijas dienestu, uz karstām pēdām ieradās Dzintars Teters, lai noskaidrotu spiediena samazināšanās iemeslu. Izrādījās, ka pie vainas ir maģistrālā ūdensvada avārija iepretim pašvaldībai ēkai Rīgas ielā 25, kurai arī tika atslēgta ūdens padeve.

Sazinoties ar novada pašvaldības Komunālās saimniecības nodaļas vadītāju Daini Lapiņu, iedzīvotājiem vakarpusē tika piegādātas pieclitru dzeramā ūdens pudeles un arī tehniskais ūdens, ko izmantot tualetēm. Sākotnēji pievestā tehniskā ūdens padevi traucēja zemā gaisa temperatūra, jo aizsala caurule. Taču, neskatoties uz šīm daudzajām ķibelēm, visas brīvdienas un vēl pirmdien tehnisko ūdeni piegādāja katru dienu no rīta un vakarā. Savukārt dzeramo ūdeni tikai vienu reizi – katram dzīvoklim desmit litrus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ir lietas kursā par notikušo. Viņš uzsver, ka iedzīvotājiem būtu jāsaprot, ka visas detaļas, kas nepieciešamas šādu avāriju novēršanai, nekad nebūs uz vietas. Līdz ar to problēmas nav iespējams novērst nekavējoši. Savukārt, lai operatīvi šādos gadījumos iedzīvotājiem piegādātu dzeramo ūdeni, nākamā gada Komunālās saimniecības nodaļas budžetā jāparedz nauda ūdens piegādes tvertņu iegādei. Tās ir arī jānosiltina, lai ziemā ūdens nesasaltu. Mainoties nodaļas vadībai, nav piefiksēts, ka šīs tvertnes ir nepieciešamas, jo līdzšinējā ūdens piegādes muca ir savu laiku nokalpojusi, tāpēc ir norakstīta. V. A. Krauklis pieļauj, ka līdzīgas situācijas var atkārtoties pilsētas dzīvojamajos rajonos, kuros ir vairākas daudzdzīvokļu mājas. Ja šajos rajonos notiktu ūdensvada avārija, situācija būtu vēl daudz sarežģītāka.  

Neskatoties uz neērtībām, Rīgas ielas 30A iedzīvotājas – seniores Ludmila Gorbunova un Anda Eihmane – paldies saka novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas šoferim Kristapam Ozolam un Komunālās saimniecības nodaļas darbiniekiem Dmitrijam Matvējevam un Ilvaram Sermus par sirsnību un palīdzību.

“Vīri ne tikai darīja savu darbu, bet arī vairākiem sirmgalvjiem palīdzēja atnest pilnos un smagos ūdens spaiņus līdz dzīvoklim, steidza palīgā tiem, kuri paslīdot nokrita uz ceļa vai nevarēja pārkāpt augstajiem sniega vaļņiem. Dmitrijs bija gatavs skriet uz veikalu un par savu naudu nopirkt dzeramā ūdens pudeles. Vīri apjautājās, vai ūdens pietiek un kāda situācija ir ar dzeramā ūdens krājumiem,” stāsta Rīgas ielas iedzīvotājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī D. Lapiņš piekrīt, ka bez šiem godprātīgajiem darbiniekiem ūdens piegāde svētku brīvdienās būtu problemātiska. Viņš aprēķinājis, ka katrs šajās brīvdienās nostrādājis 15 virsstundas. Savukārt K. Ozols ne tikai pieveda ūdeni, bet arī naktīs, kad stipri sniga, savus tiešos darba pienākumus veica jau no trijiem.

Interesējoties, kāpēc brīvdienās netika novērsta avārija, atklājās, ka trūka nepieciešamo detaļu. Līdz ar to rakšanas darbi sākās tikai pirmdien priekšpusdienā cerībā, ka izdosies iedzīvotājiem atjaunot ūdens padevi. D. Lapiņš uzskata, ka nākamajā gadā ir jāiegādājas ūdens cisterna, kurā pie mīnus grādiem ūdens nesasalst.

“Lai nekas tāds neatkārtotos, atbildīgajām amatpersonām ir jāizdara secinājumi. Nedrīkt tā būt, ka avāriju nevar novērst, jo trūkst detaļu. Visas nebūšanas nevar norakstīt uz piecdesmit gadus vecām ūdens caurulēm, kuras nepārtraukti plīst. Ir jābūt plānam X, lai iedzīvotājus, īpaši svētkos, neatstātu bez ūdens,” spriež valcēnieši.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.