Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā atklāj sociālā uzņēmuma “Visi Var” veikalu

Šo trešdien, 19. jūnijā, sociālā uzņēmuma “Visi Var” jauno veikalu Valkā, Rīgas ielā 22, simboliski pārgriežot lentu, atklāja sociālā uzņēmuma “Visi Var” veikala vadītāja Indra Seļuka (pirmā no kreisās), biedrības “Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote un bijušais pašvaldības vadītājs, deputāts Vents Armands Krauklis. FOTO: INGA KARPOVA

Beidzot Valkā būs vieta, kur iegādāties gaumīgas lietas dāvanai un arī iepriecināt sevi, kaut vai nopērkot oranžu sveci vai ziepes, kas atgādina Jāņu siera gabaliņu,” tā “Ziemeļlatvijai” atzina vairāki valcēnieši, kuri trešdien bija ieradušies uz sociālā uzņēmuma “Visi Var” atklāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien Valkā, Rīgas ielā 22, durvis vēra sociālā uzņēmuma “Visi Var” veikals, kur ikviens apmeklētājs varēs atrast kvalitatīvus, gaumīgus, ar patiesu mīlestību un rūpību darinātus apģērbus, sadzīvei noderīgas lietas, gaumīgus traukus un dāvanas, kas tapušas specializētās uzņēmuma un biedrības “Cerību spārni” darbnīcās. Šī biedrība 2018. gadā dibināja sociālo uzņēmumu “Cerību spārni” ar mērķi veicināt personu ar invaliditāti, viņu tuvinieku un sociāli maznodrošinātu grupu nodarbinātību un integrāciju sabiedrībā. Iegādājoties kādu no jaunajā veikalā pieejamām precēm, pircēji atbalstīs cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbinātību.

Jaunais veikals, kas mājvietu atradis Valkas novada pašvaldības īpašumā esošajās telpās, meklējams pašā Valkas pilsētas centrā blakus novada centrālajai bibliotēkai.

Jaunā veikala atklāšanu apmeklēja un veiksmīgu darbošanos veikala vadītājai Indrai Seļukai (attēlā no labās) un biedrības “Cerību spārni” vadītājai Evai Viļķinai novēlēja biedrības “Cerību spārni” Smiltenes pakalpojumu vadītāja Marta Deņisova (otrā no kreisās).

Veikala atklāšanā piedalījās biedrības “Cerību spārni” vadītāja Eva Viļķina, sociālā uzņēmuma “Visi Var” vadītāja Indra Seļuka, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote un bijušais pašvaldības vadītājs, deputāts Vents Armands Krauklis. Viņi visi kopā arī simboliski pārgrieza lentu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nu jau divu veikalu (viens veikals darbojas arī Siguldā) vadītāja I. Seļuka atzina, ka “mums vienmēr svarīgākais ir bijis cilvēks. Aiz katras veikalā nopērkamās lietas stāv cilvēks un viņa sāpes, viņa skaudrais dzīves stāsts. Mums ir prieks, ka mēs paplašināmies un atveram veikalu Valkā”.

Savā svētku uzrunā E. Viļķina atzina, ka “vienmēr ir liels prieks, ka visas labās lietas un labie darbi vairojas. Prieks, ka ar savu komandu un viņu pozitīvo enerģiju esam Valkā, un centīsimies attaisnot kopīgās cerības. Uzsākt kaut ko jaunu nav viegli, bet galvenais ir darīt, un tad jau sapratīsim, kā tālāk viss izveidosies. Man ir prieks, ka mūsu tuvākie kaimiņi ir bibliotēkas darbinieki. Mēs esam veiksmīgi jau uzsākuši sadarbību. Jūlijā bibliotēkā būs apskatāma izstāde, kas vēstīs par 30 skaudriem, patiesiem un mīlestības pilniem stāstiem par cilvēkiem ar invaliditāti, par viņu dzīves gājumu, pieredzi, izaicinājumiem un par to, kā ir mainījuši savu dzīvi. Tas ir iespējams. Galvenais ir pašiem gribēt to darīt! Līdz ar to mūsu sociālajam uzņēmumam ir nosaukums “Visi Var”, jo visi var kaut ko darīt, var būt klātesoši savas dzīves uzlabošanā”.

Saņemot atzinīgus vārdus par novada pašvaldības atbalstu šī veikala tapšanā, G. Avote atklāja: “Ideja par to, ka šādam veikalam Valkā ir jābūt, radās ciemošanās reizē Siguldā. Ja ir vēlēšanās, vienmēr – agrāk vai vēlāk – būs rezultāts. Jānovēl jums, lai nekad netrūkst to, kuri šos radošos darbus dara, un netrūkst pircēju, kuri tos vēlas iegādāties.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jaunajā veikalā ikviens apmeklētājs varēs atrast sev kaut ko noderīgu un sirdij tīkamu.

Savukārt V. A. Krauklis, kurš ir bijis klātesošs šīs ieceres īstenošanā, atzina: “Mēs Valkā esam iepriekš daudzas reizes mēģinājuši rosināt cilvēkus dibināt sociālos uzņēmumus. Diemžēl līdz šim tas nav īstenojies, bet tagad, atveroties šim veikalam, cilvēkiem, kuri nav tik uzņēmīgi, šī ir lieliska platforma – visām novada esošajām biedrībām, kā arī individuāli cilvēkiem, kas jau kaut ko dara vai grib sākt darīt. Paldies Evai, ka kopā ar komandu piekritāt nākt uz Valku, jo telpas te ir vislabākās. Atceramies visi – ja mēs kādam vēlamies kaut ko uzdāvināt, šis veikals ir ideāla vieta, kur dāvanu iegādāties.” Sveikt ar jaunā veikala atvēršanu bija ieradusies arī Smiltenes novada pārstāve – biedrības “Cerību spārni” Smiltenes pakalpojumu vadītāja Marta Deņisova. Viņa stāsta, ka arī Smiltenē darbojas četras darbnīcas – kokapstrādes darbnīca, keramikas darbnīca, kur top baltās keramikas darbi, šūšanas un sveču darbnīcas. “Darbojamies jaunajā, daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “Īve”, kas durvis vēra šogad martā. Arī mēs esam pavisam jauni, kas nesen tikai sākuši darboties. Jaunais veikals ir ārkārtīgi skaists. Atverot šo veikalu, biedrībai ir iespēja izkāpt laukā no savas komforta zonas, jo sociālajam uzņēmumam “Visi Var” šis ir pirmais veikals ārpus Siguldas. Tas rosina domāt, ko varētu darīt nākotnē, un biedrībai plest spārnus vēl plašāk,” novēl M. Deņisova.

Jaunajā veikalā var iegādāties arī smilteniešu roku darinājumus – koka krājkasītes, kā arī biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas Dienas aprūpes centra “Valka” klientu radošos darbus.

Vairāk foto no atklāšanas pasākuma – www.ziemellatvija.lv sadaļā “Foto”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Dzirkstele”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas”, Ziemeļlatvija” un “Latvijas Avīze”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.