Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons svin 30. gadadienu

Foto: Aivis Stračinskis

Šogad Latvijas Republikas Zemessardze svin 30 gadu jubileju. Arī Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons ir dibināts tieši pirms 30 gadiem – 1991. gada 10. oktobrī. Svinīgajā ceremonijā par godu vienības gadadienai 18. decembrī piedalījās profesionālā dienesta karavīri, zemessargi, veterāni un sadarbības partneri.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgu apsveikuma uzrunu pasākumā teica Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš un 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.

Svinīgās izvades laikā  karavīriem un zemessargiem par priekšzīmīgu veikumu  vienības uzdevumu izpildē tika pasniegti Nacionālo bruņoto spēku komandiera, Zemessardzes komandiera, 2. Vidzemes brigādes komandiera un 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera apbalvojumi,  kā arī diviem zemessargiem tika piešķirta nākamā dienesta pakāpe.

Gadadienas pasākumā norisinājās vēl viens vēsturisks notikums – bataljona virsseržanta maiņas ceremonija. Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona virsseržanta amatā stājās štāba virsseržants Ojārs Zīle, nomainot līdzšinējo štāba virsseržantu Vilni Pavloviču.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abos pasākumos tika ievērota valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām –  brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas, kā arī sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv .

Informāciju sagatavoja: Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljons
Foto: Aivis Stračinskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.