Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vijciema baznīcas draudze piedalās pasākuma rīkošanā

23. septembrī Vijciema evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika pateicības koncerts, kurā visā savā varenībā pirmo reizi skanēja par ziedojumiem atjaunotās vēsturiskās ērģeles. Lai šis koncerts notiktu, savu darbu un laiku ieguldīja arī Vijciema baznīcas draudze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās priekšnieks Mārtiņš Simsons stāsta, ka īpaši šo komponista Jāņa Lūsēna ieceri atbalstījusi draudzes aktīviste Asja Ozoliņa. Lai dievnams savus apmeklētājus sagaidītu īpašā svētku rotā, draudze parūpējās par krāšņiem rudens ziediem un svecēm. Taču, kā uzskata M. Simsons, galvenais šī pasākuma rīkotājs bijis J. Lūsēns un viņam pienākas pagodinājums.

Draudzes priekšnieks stāsta, ka līdz šim dievkalpojumos ērģeles spēlējusi valcēniete Inese Niklaviča. Ērģeļu atjaunošana draudzei esot priecīgs notikums. Uz jautājumu, vai jau ir domāts par kādu koncertu, kurā varētu skanēt atjaunotās ērģeles, M. Simsons atbildēja, ka par to vēl neesot domāts. Pašlaik draudzē ir 40 kristieši, bet dievkalpojumus, kas notiek katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā pulksten 14, vidēji apmeklē neliels skaits draudzes locekļu ‒ līdz pieciem cilvēkiem.“Pa ilgiem laikiem dievnams atkal bija cilvēku pilns koncerta un baznīcas fasādes izgaismojuma dēļ,” atzīst draudzes priekšnieks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.