Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas uztver nopietni un atzīst par svarīgu notikumu

1.oktobrī visā Latvijā notiek 14. Saeimas vēlēšanas. Šonedēļ trīs dienas – pirmdien, ceturtdien un piektdien – vēlētāji savu balsi par kādu no 19 politiskajiem spēkiem varēja nodot glabāšanā. Šo iespēju izmantoja daudzi balsstiesīgie, kas apmeklēja vēlēšanu iecirkni Valkas pilsētas kultūras namā. Foto: Inga Karpova

Sestdien, 1.oktobrī, no pulksten 7 līdz 20 Latvijā notiek 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem jāievēl 100 parlamenta deputāti. Vēlētājiem jāizdara izvēle no 19 sarakstiem. Iesniegtie deputātu amata kandidātu saraksti ir apskatāmi vietnē sv2022.cvk.lv, Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstus publicējām arī 13. septembra “Ziemeļlatvijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlētāji Saeimas vēlēšanās var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī jebkur Latvijā.

Trīs dienas pirms 14. Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem bija iespēja savu izvēli izdarīt ātrāk un nodot balsi glabāšanā. To izmantoja arī vēlētāji, kas ceturtdien ieradās vēlēšanu iecirknī Nr.884 Valkas pilsētas kultūras namā.

Arī piektdien, 30. septembrī, no pulksten 10 līdz 16 vēlētāji varēja doties uz 66 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā, kuros varēja nodot savu balsi glabāšanā. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāuzrāda personu apliecinoši dokumenti – pase vai eID karte. Iecirkņa darbinieks pārbaudīs, vai uzrādītais dokuments nav bojāts un ir derīgs, vai vēlētājs ir iekļauts vēlētāju sarakstā un vai vēlētājs nav jau nobalsojis iepriekš. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanu iecirkņa Nr.884 priekšsēdētājs Dzintars Stočka atzīst, ka, spriežot pēc vēlētāju aktivitātes pirmdien un ceturtdien, beidzot Latvijas pilsoņi vēlēšanas uztver nopietni un atzīst tās par svarīgu valsts notikumu.

“Cilvēkiem ir mainījusies uztvere par politiku. Attieksme ir apzinīgāka. Vēlētāji ir sapratuši, ja savu balsi neatdos par kādu politisko spēku, to iegūs kāda cita partija, par kuru novēlēs atnākušie,” spriež Dz. Stočka.

Jau ceturtdien savu pilsoņa pienākumu izpildīja valcēnietis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris Salvis Stepiņš (no kreisās). Viņa balsi, kas ievietota vēlēšanu aploksnē un vēl apzīmogotā īpašā glabāšanas aploksnē, vēlēšanu urnā iemet vēlēšanu iecirkņa Nr. 884 priekšsēdētājs Dzintars Stočka. Foto: Inga Karpova

Ceturtdien vēlēšanu iecirkni apmeklēja arī valcēniete Ināra Incenberga. Pensionāre stāsta, ka viņa dosies apciemot radus Kurzemē, tāpēc izmantojusi iespēju savu balsi nodot glabāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man bija ļoti svarīgi piedalīties šajās Saeimas vēlēšanās, jo gribas, lai Latvija piedzīvotu izmaiņas uz labo pusi. Lai mēs, pensionāri, un arī skolotāji un mediķi nebūtu atstāti kā tādi pabērni. Man bija viegli izdarīt izvēli, jo pirms tam uzmanīgi sekoju raidījumam “Krustpunkti”, kur notika interesantas politiskās debates,” atklāj I. Incenberga.

Savukārt pensionāre Ināra, kura nevēlējās nosaukt savu uzvārdu, stāsta: “Sestdien pie manis brauc ciemiņi un Gaujienas kapos būs svecīšu vakars. Lai nebūtu steiga, izmantoju iespēju piedalīties vēlēšanās ceturtdien. Piedalīties vēlēšanās ir katra Latvijas pilsoņa goda pienākums. Jaunievēlētajai Saeimai novēlu turpināt jau līdz šim iesāktos darbus. Nav ko mētāties no viena stūra uz otru. Mums nav jāgaida kādi pasaules labumi. Nevienam naudas drukājamā mašīna netiks ne iedota, ne dāvināta. Arī no debesīm nekas nenokritīs. Pašlaik Latvijas pensionāram ir tā, ko viņš strādādams savā mūžā ir nopelnījis, to arī saņem. Vēl jau arī bērni palīdz. Vai tas ir taisnīgi, ja pansionātos labos apstākļos un ērtībās dzīvo daudzi tādi, kuri savu mūžu nav strādājuši un devuši kādu labumu valstij? Daži visu savu dzīvi ir notrallinājuši. Pienākot ogu un sēņu sezonai šitie dodas uz mežu kā uz darbu. Savukārt tam, kas no agras bērnības līdz sirmam vecumam ir strādājis, par dzīvošanu sociālajā aprūpes namā bērniem vēl jāpiemaksā. Vai tas ir taisnīgi?”

“Ziemeļlatvija” novēroja, ka ceturtdien vēlētāju straume nerimās līdz pat pulksten 12, kad vēlēšanu iecirknis beidza strādāt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

Balsstiesīgo vēlētāju skaits novados:

Smiltenes novadā – 14925,
Valkas novadā – 6367.

GALERIJA: Vēlētāji Valkā izdara savu izvēli

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.