Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valsts māja paceļ biroju telpu kvalitāti Valgā jaunā līmenī

Lai gan vēl turpinās pēdējie būvdarbi, jaunajā valsts mājā jau darbojas lielākā daļa iestāžu, kurām bija jāpārceļas uz Valgas tiesu un valsts ēku. Motivācija pārcelties strādāt uz jauno ēku ir liela, jo tur esošie risinājumi padara Valgas ēku ne tikai par ērtu darba vietu, bet arī par apskates objektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sistēmas vēl tiek uzstādītas, taču citādi krāšņās mājas Kesk ielā 12 renovācija būtībā ir pabeigta, un oficiāli plānots to atklāt oktobrī, taču precīzs datums vēl nav zināms, sacīja Janeks Kivilaids, AS “Riigi Kinnisvara” īpašumu attīstības projektu vadītājs. Ēkā vienviet atradīsies daudzas valsts institūcijas, piemēram, Valgas valsts un tiesu namu iestādes, Igaunijas tautas kultūras centrs, Izglītības un jaunatnes pārvalde, Vides aģentūras zemes birojs, Nodokļu un muitas pārvalde, Mantojuma aizsardzības pārvalde, prokuratūra, Lauksaimniecības un pārtikas pārvalde, Sociālās apdrošināšanas pārvalde, veselības padome un citas.

Ieeja jaunajā ēkā ir pa skaistām durvīm, tās atver automātika ar kustības sensoru. Uz grīdas un sienām atrodas kustību instrukcijas un informācija vājredzīgajiem, un ēkā ir divi lifti. Pēc Valsts mājas komunikāciju vadītājas Annelijas Jegevas teiktā, tādas pašas iespējas ir arī citās valsts ēkās, kas tiek būvētas citviet.

Sadarbībā ar Finanšu ministriju “Riigi Kinnisvara” izveidos 18 valsts mājas 13 apgabalos visā Igaunijā. Līdzīgi kā Valgā šogad atklās vēl vienu valsts māju Pērnavā. Valsts nama projekts tika uzsākts 2017. gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.