Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas vietvārdos iemūžinās Latviešu Pagaidu Nacionālās Padomes locekļus

Foto: Ingūna Johansone

Ceturtdienas, 22. septembra, Valkas novada pašvaldības Attīstības lietu komitejas sēdē atkārtoti tika izskatīts jautājums par nosaukumu maiņu Friča Roziņa, Puškina un Oškalna ielām Valkas pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš 23. augusta Attīstības lietu komitejā tika nolemts nemainīt ielu nosaukumus Fr. Roziņa un Puškina ielām un precizēt informāciju par iepriekš pieņemtajiem lēmumiem par Oškalna ielas nosaukuma maiņu.

Saņemot atkārtotu iesniegumu no biedrības “Publiskās atmiņas centrs”, uz septembra komitejas sēdi tika uzaicināts biedrības pārstāvis, lai domes deputāti varētu uzklausīt biedrības argumentus un priekšlikumus par ielu nosaukumu maiņu nepieciešamību.

Diskusiju rezultātā domes deputātu un speciālistu vidū septembra Attīstības lietu komitejā klātesošie deputāti vienbalsīgi atbalstīja priekšlikumu Puškina ielu pārdēvēt par Kārļa Skalbes ielu un Friča Roziņa ielu pārdēvēt par Voldemāra Zāmuela ielu. Par Oškalna ielas nosaukumu lemts rīkot ielas iedzīvotāju aptauju, piedāvājot vēsturisko ielas nosaukumu Smēķu iela, vai ielas nosaukumā iemūžinot Jāņa Akuratera vārdu. Oktobra Attīstības lietu komitejas sēdē tiks izskatīts Oškalna ielas iedzīvotāju viedoklis un pieņemts lēmums par pēc Oškalna ielas jauno nosaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka oficiāls domes lēmums par visu trīs iepriekšminēto ielu nosaukumu maiņu tiks pieņemts oktobra Valkas novada pašvaldības domes sēdē.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.