Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas un Valgas 440 gadu svinību pasākumi izpelnās gan cildinošas atsauksmes, gan asu kritiku

Līdz 11. jūnijam notika dvīņu pilsētu Valkas un Valgas 440 gadu jubilejai veltītie pasākumi, galvenokārt gan igauņu pusē. Taču aizvadītās nedēļas nogalē šo pilsētas svētku ietvaros notika daudz un dažādi kultūras un sporta pasākumi, kas izpelnījās ne tikai apmeklētāju cildinošas atsauksmes, bet arī asu un nesaudzīgu kritiku, kurā pašvaldībai vērts ieklausīties.
Daudzus no svētku pasākumiem apmeklēja arī laikraksta “Ziemeļlatvija” veidotāji. Kā jau svētku reizei pienākas, vispirms par pozitīvo. Šķiet, ka valcēnieši viscildinošākās atsauksmes veltīja Latvijā leģendārajām motosacīkstēm “Zelta mopēds” Valka/Valga, kas svētdien, 9. jūnijā, notika bijušajā BMX trasē Valkā.
“Šis bija kaut kas fantastisks. Liels paldies organizatoriem par pozitīvām un azartiskām sajūtām. Beidzot bija sajūta, ka ir svētki,” sociālajos tīklos raksta valcēniete Evija Stālmeistere. Savukārt Mikus Mīļais uzskata, ka pēc lielā apmeklētāju skaita var secināt, ka šādi pasākumi Valkā ir vajadzīgi. Viņš cer, ka “Zelta mopēda” sacīkstes šeit Valkā būs jaunas tradīcijas sākums.
Savukārt bijusī valcēniete Jana Maļceva, kura nav zaudējusi saikni ar savu dzimto pilsētu, uzskata: “Vai svētki vienmēr ir balle un koncerts? Cik daudz dažādu iespēju ir sajust, veidot svētkus ne pēc ierastajām “receptēm”.”
Daudzi atzina, ka atnākuši, lai atcerētos savu jaunību un izbaudītu tikai šādiem pasākumiem raksturīgo gaisotni – pļirkšķu, kā padomju laikā sauca šos braucamos, rūkoņu, dūmu un benzīna smaržu. Ovācijas izpelnījās brauciens, kurā sportisti trasē devās atraktīvos apģērbos – pat sarkanā kleitā. To beigās gan nācās novilkt, jo kleitu ierāva ķēdē. Šo atraktīvo, izglītojošo un ģimenisko pasākumu, kurā piedalījās ap 70 motosportistu no Valkas, Apes, Alūksnes, Gulbenes, Valmieras un arī no Igaunijas puses, organizēja motokluba “Valkas vanagi” prezidents Normunds Gredzens kopā ar bijušajiem motobraucējiem – no Šveices atbraukušo Normundu Eglīti un Ingaru Vīksnu, savu ģimeni un bērniem – motobraucējiem Lauru, Niku, Roju un Suzannu – un vēl citiem atbalstītājiem un labvēļiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.