Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada pašvaldību komiteju darbā – jaunas vēsmas

Pastāvēs, kas mainīsies – ar šiem Raiņa vārdiem savu ieceri skaidro Valkas novada pašvaldības domes neatkarīgais deputāts Vilmārs Vesingi. Viņš pašvaldībai ieteicis variantu, kā efektivizēt četru komiteju darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien, 19. septembrī, notiek divas novada pašvaldības apvienotās komiteju sēdes ‒ Attīstības un Saimniecisko lietu komiteju sēde un arī Izglītības, kultūras, sporta un Sociālo lietu komiteju sēde.

Šīs idejas iniciators V. Vesingi “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka jūlijā novada pašvaldībā iesniedzis ierosinājumu par šo komiteju apvienošanu.

“Pirms tam apkopoju pēdējo divu gadu datus par komitejās izskatāmo jautājumu skaitu, komiteju sasaukšanas vai nesasaukšanas reižu skaitu un par laiku, kuru deputāti pavada šajās komitejās. To darīju, lai mēģinātu saprast, kur, iespējams, lieki tērējam laiku, piemēram, kopā sanākot tikai uz piecpadsmit minūtēm vai arī nesanākam vispār. Mans secinājums bija, ka Sociālo lietu komiteju vajag pievienot Izglītības, kultūras un sporta komitejai. Savukārt par Saimniecisko lietu komitejas pievienošanu Attīstības lietu komitejai – par to vēl varētu domāt. Abās šajās komitejās izskatāmie jautājumi tematiski bieži pārklājas. Nereti esam bijuši situācijā – kurai komitejai tad būtu kāds konkrēts jautājums jāizskata. Nolēmām, ka uzreiz šīs komitejas neapvienosim, bet pāris mēnešu garumā veiksim eksperimentu. Pagaidām tās sasauksim kā apvienotās komiteju sēdes, bet oficiāli tās vēl nav apvienotas. Skatīsimies, cik mēs, deputāti, daudz laika pavadām un vai šīs komitejas nekļūst neciešami ilgas vai arī tieši pretēji – izskatāmo jautājumu skaits ir pietiekams, lai visus tos izskatītu kopā,” skaidro V. Vesingi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī brīža rezultāti liecina, ka augustā, kad pirmo reizi notika šīs apvienoto komiteju sēdes, Attīstības lietu un Saimniecisko lietu komiteju sēde laika ziņā bijusi par ilgu, jo bijis daudz izskatāmo jautājumu. Savukārt Izglītības, kultūras un sporta un Sociālo lietu apvienoto komiteju sēde noritējusi, kā plānots, jo izskatāmie jautājumi nav bijuši pārāk daudz.

“Vērtēsim, kā komitejas noritēs šomēnes. Izskatās, ka šajās komitejās nav daudz izskatāmo jautājumu,” atklāj V. Vesingi. Deputāts uzsver, ka šī eksperimenta galvenais mērķis ir ietaupīt novada pašvaldības darbinieku un domes deputātu laiku. Proti, darbiniekiem ir jāsastāda komiteju materiāli, bet deputātiem – jābrauc uz komiteju sēdēm.

“Ietaupot darbinieku laiku, speciālistiem vairāk atliek laika darīt citus neatliekamos darbus un būt produktīvākiem, nevis vienkārši veikt lietvedības darbu. Arī deputātu laiks, uz sēdēm ierodoties konkrētos laikos, nereti tiek patērēts neproduktīvi. No pašvaldības interešu viedokļa deputāti savu laiku varētu pavadīt daudz labāk savā deputāta darbā, nevis braukt uz Valku, lai komitejā izskatītu vienu vai divus jautājumus. Turklāt visi, kuri iesaistīti šo komiteju darbā, arī iedodas uz šīm sēdēm. Arī deputāti strādā savos pamatdarbos,” norāda V. Vesingi.

V. Vesingi ir arī Attīstības lietu komitejas priekšsēdētājs, tāpēc “Ziemeļlatvija” interesējās, vai Attīstības lietu un Saimniecisko lietu apvienoto komiteju sēdes vada viņš vai Saimniecisko lietu komitejas priekšsēdētājs Aigars Roga. V. Vesingi skaidro, ka viņi abi ir biedriski vienojušies, ka vienu sēdi vada viņš, bet nākamo – kolēģis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.