Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkas novada pašvaldība bijušo skolas internāta ēku grasās pārdot

Ēka Semināra ielā 25A. Foto: Ivo Leitis

Lai gan pirms tam iedzīvotāju rīkotajā aptaujā vairums respondentu ieteica Valkas novada pašvaldības īpašumā esošo ēku Semināra ielā 25A pārbūvēt par dzīvokļu māju, kurā reāli varētu būt četri dzīvokļi, visticamāk, šī māja pavisam drīz nonāks nekustamā īpašuma tirgū. Vēl gan novada pašvaldības deputāti par to balsos pašvaldības domes sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā piektdienā notikušajā Attīstības lietu komitejas sēdē pēc garām diskusijām deputāti vienojās par šīs divstāvu ķieģeļa ēkas  kopā ar zemi pārdošanu bez īpašu noteikumu izvirzīšanas. Tas nozīmē, ka šo ēku, kuras bilances vērtība ir aptuveni 70 tūkstoši eiro, bet aptuvenā tirgus vērtība – 45 tūkstoši, interesenti varēs iegādāties pašvaldības izsludinātajā izsolē. Līdz pašvaldības domes sēdei atbildīgajiem speciālistiem ir jāpaspēj sagatavot informācija par šīs ēkas tirgus vērtību, kā arī jāizstrādā izsoles noteikumi.

Pirms šī lēmuma pieņemšanas Attīstības lietu komitejas deputāti klātienē uz vietas apskatīja bijušo internāta ēku, kā arī izvērtēja pirms tam notikušās iedzīvotāju aptaujas rezultātus. Apskatot ēku, deputāti atzina, ka šai mājai ir jāmaina jumts. Savukārt iedzīvotāju aptaujā viedokli bija izteicis 241 respondents, tai skaitā 71 procents sieviešu un 29 procenti vīriešu. Visaktīvāk viedokli par Semināra ielas 25A likteni aptaujā izteikuši iedzīvotāji vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem – 27,8 procenti. Pēc tam seko iedzīvotāji vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem – 21,2 procenti. Visaktīvākie aptaujas dalībnieki dzīvo Valkā – 70,1 procents. No visiem aptaujas dalībniekiem 67,6 procenti ir algoti darbinieki.

Novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis atzina, ka iedzīvotāju aptaujas rezultāti viņu neizbrīna, jo ne tikai pašvaldība, bet arī iedzīvotāji uzskata, ka Valkā trūkst dzīvokļu. Līdz ar to, ja pašvaldībai budžetā būtu pietiekami daudz līdzekļu, kā arī valsts sniegtu finansiālu atbalstu šādu ēku pārveidei par dzīvojamo māju ar vairākiem dzīvokļiem, tad varētu spert šo soli un pilsētā būtu vēl viena iedzīvotājiem pieejama māja ar dzīvokļiem. V. A. Krauklis atgādina, ka pašvaldības īpašumā jau ir viena kāpņu telpas sekcija daudzdzīvokļu mājā F. Roziņa ielā 3. Arī tā gaida iespēju uz vismaz 14 dzīvokļu ierīkošanu. Pēc V. A. Kraukļa domām, ja šie abi projekti startēs uz valsts finansējuma piešķiršanu, pastāvēs lielāka konkurence, jo Latvijas pašvaldību interese par šo valsts finansējuma ieguvi ir milzīga. Pagaidām gan vēl notiek Ministru kabineta noteikumu pieslīpēšana, lai pēc to izstrādes pašvaldībām izsludinātu šo finanšu ieguves iespēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekotāja SIA “Valkas Namsaimnieks” valdes loceklis Ivo Meļķis uzskata, ka šīs ēkas pārbūve pašvaldībai izmaksās ne tikai pārāk dārgi, bet arī atbilstoši ieguldītajai naudai iedzīvotājiem būs jānosaka salīdzinoši ļoti augsta īres maksa. I. Meļķis norāda, ka, iespējams, atrastos trīs četras ģimenes, kuras būtu gatavas par vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības maksāt trīs līdz četrus eiro.

Attīstības lietu komitejas deputāti iztirzāja viedokli arī par šī nekustamā īpašuma pārdošanu ar noteikuma izvirzīšanu. Proti, ka jaunais īpašnieks šajā ēka sniedz naktsmītņu  pakalpojumu, jo Valkā strādniekiem, kuri dzīvo citā novada vietā vai citā pašvaldībā, trūkst iespēju par salīdzinoši nelielu samaksu pārlaist naktis. Pirms kāda laika V. A. Krauklis bija ticies ar SIA “PEPI RER” direktori Kristīni Simanovu, lai pārrunātu iespēju šo ēku izveidot par hosteli. Izrādās, ka jau kādu laiku šim vietējam uzņēmumam aktuāls jautājums ir darbinieku nepietiekamība. Līdz ar to uzņēmums meklē strādniekus ne tikai tuvējā apkārtnē, bet jau raugās uz citām lielākajām pašvaldībām, piemēram, Alūksni. Līdz ar to vietējais ražošanas uzņēmums šim mērķim varētu iegādāties šo ēku un tur izveidot paši savu hosteli. Taču konkrēta atbilde nav saņemta. Pašvaldības vadītājs to saprot, jo uzņēmumam tas būtu papildu darbs, bet, ja SIA “PEPI RER” izlems spert šādu soli, viņi varēs pieteikties izsolei. V. A. Krauklis atzina, ka viņam pastāv bažas, ka šo ēku varētu nopirkt un atstāt tukšu līdz brīdim, kamēr nekustamajiem īpašumiem atkal paceltos cenas. Diemžēl pilsētā ir vairākas šādas mājas, kuras ilglaicīgi stāv tukšas. Tās pieder privātajiem īpašniekiem. Taču deputāti diskutējot nonāca pie secinājuma, ka var izdoties arī pašvaldībai labvēlīgs iznākums. Piemēram, iedzīvotāji izveido biedrību, izsolē iegādājas šo īpašumu un paši šajā mājā izbūvē sev tīkamus dzīvokļus. Pastāv iespēja šo māju izveidot par privātu dzīvojamo māju. Kas ēku nosolīs un kādi būs jaunā īpašnieka turpmākie plāni, rādīs laiks.

Valkas novada pašvaldības rīkotās iedzīvotāju aptaujas rezultāti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā, jūsuprāt, Valkas novada pašvaldībai būtu vislabāk rīkoties ar tai piederošo nekustamo īpašumu Semināra ielā 25A Valkā?

Pārveidot par dzīvokļu māju – 52,3 procenti (126 respondenti).

Ēku pārdot bez papildu nosacījumiem – 22 procenti (53 respondenti).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēku pārdot ar nosacījumu, ka jaunais īpašnieks šajā ēkā izveidotu naktsmītņu pakalpojumu – 17,4 procenti (42 respondenti).

Cits viedoklis – 8,3 procenti (20 respondenti):

  • pārveidot par dzīvokļu māju un dot iespēju cilvēkiem izpirkt dzīvokļus;
  • nepārdot, labāk nodot nomā. Tā būtu vieta, kur attīstīties jauniem uzņēmumiem. Pielāgot biroja telpām. Agrāk šajā ēkā bija virtuve. Varētu darbību uzsākt konditoreja. Saglabāt pašvaldības īpašumā;
  • izīrēt cilvēkiem, piemēram, uz 20 gadiem, lai paši iegulda remontā, prasot simbolisku īres maksu un iedzīvotājiem nomaksājot komunālos pakalpojumus u.c.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.