Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valkā apskatāma mākslinieces Jutas Policjas darbu izstāde “Līdzsvars”

Publicitātes foto.

Valkas pilsētas kultūras nama 1. stāva foajē apskatāma latviešu gleznotājas no Ālandu salām Jutas Policjas darbu izstāde “Līdzsvars”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Juta Policja 1990. gadā pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas Stājglezniecības nodaļu.

Juta saka: “Tā kā esmu uzaugusi mākslinieku ģimenē, gleznošana ir mana dzīve, darbs, vaļasprieks un meditācija. Mani tik ļoti iedvesmo māksla un glezniecība, ka agrāk vai vēlāk visi mani līdzcilvēki sāk gleznot vai zīmēt. Mani glezniecībā aizrauj gaismēnu spēle uz dažādām formām un virsmām. Saistošs uzdevums ir arī apjoma un telpiskuma radīšana izmantojot līnijas un tonalitāti.”

Jutas gleznās tēmas ir dažādas, bet viņai tuva ir  telpas, formas un gaismas saspēles principi. Šeit dominē krāsas, mehāniskas, dažreiz pat asas formas. Jaunākajās gleznās ikdienas troksnis, tieksme traukties un dominēt apstādināti. Majestātiski koku stumbri kā atbilde uz Mūžības jautājumu. Kā altāris mieram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes darbi mudina aizdomāties par “gravitāciju uz audekla”, jo krāsas gravitē uz audekla, veidojot attiecības. Vērīgi apskatot jaunākos darbus, rodas pārliecinātība – šeit nav vietas nejaušībai, te ir attiecības ar mieru, vienpatību, līdzsvaru un Visumu.

Juta Policja izstādēs piedalās Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Francijas, Somijas mākslas galerijās un salonos.

Informāciju sagatavoja: Aivars Ikšelis, Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.