Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā sliņķi norok pensionāra kartupeļus

Tenu Kiristaja no Valgas saņēma nepatīkamu “dāvanu” savā 85. dzimšanas dienā. Vispirms viņš atklāja, ka dārzā ir pazudusi puse kartupeļu, un pēc dažām nedēļām vēl viena daļa bija izrakta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pensionāra dārzs atrodas Valgā pie Rohelise ielas uz pilsētas zemes, kur ikvienam ir tiesības audzēt dārzeņus.

Augusta sākumā T. Kiristaja atklāja, ka puse no viņa deviņām vagām ir izrakta. Augusta beigās arī pēdējie kartupeļi bija pazuduši. “Šī bija mana 85. dzimšanas diena. Dzimšanas dienas dāvana bija tāda, ka tika paņemta puse kartupeļu un pēc dzimšanas dienas arī otra puse,” sašutis vīrietis.

T. Kiristaja atzīst, ka finansiālais zaudējums nav liels, bet morālais ir neizmērojams. Viņš rūpīgi audzēja kartupeļus, cerot uz ražu, pats savām rokām raka zemi, stādīja. “Es nezinu, vai kāds ir tik ļoti nabags, ka jānāk un jāzog, jo viņam vairs nav naudas pārtikai?” vīrietis aizkaitināts jautāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

T. Kiristaja divas reizes izsauca policiju, taču palīdzības nebija. “Pirmo reizi sazinājos ar numuru 112. Vēlāk man kāds piezvanīja, ieteica uzlikt kameras. Nu klau, varētu kameru nolikt uz ielas, kur ir policija. Otro reizi viņi teica, ka nodos informāciju tālāk. Kad saņēmu numuru, zvanīju Valgas konsteblam. Viņš toreiz steidzās, bet kopš tā laika neviens nav ieradies,” pensionārs stāsta.

Pēc T. Kiristaja teiktā, šis nav vienīgais līdzīgais nedarbs šajā vietā.

Dienvidaustrumu iecirkņa izmeklēšanas grupas vadītājs Marguss Puhms pastāstīja, ka policija par šādiem gadījumiem bieži uzzina pārāk vēlu, tāpēc vainīgo ir grūti notvert.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Par nekārtībām nekavējoties jāziņo, zvanot uz tālruni 112. Ja kopš nekārtības ir pagājis ilgāks laika posms, aicinu ikvienu sazināties ar sava reģiona policijas darbinieku un ziņot par atklātajiem pārkāpumiem.”

Par jebkuru vandalismu jāziņo

Redzot, ka pieaug noteiktu noziegumu veidu skaits vai iezīmējas noteiktas tendences, reģiona policists var tiem pievērst uzmanību, uzskata M. Puhms. “Tāpēc ir svarīgi informēt par vandalismu vai postījumiem. Šīs darbības var veikt viens cilvēks vai konkrēta cilvēku grupa, un visa pieejamā informācija palīdzēs tās notvert.

M. Puhms piebilda, ka, lai labāk aizsargātu savu īpašumu, ir vērts teritoriju norobežot ar žogu, pēc iespējas izlikt novērošanas kameru un vienoties ar kaimiņiem, ka gadījumā, ja būsit prom, kāds pieskatīs īpašumu vai dārza teritoriju.

“Ja kaimiņa teritorijā pamanāt svešinieku, par to jāinformē kaimiņš un arī policija, zvanot uz tālruni 112. Jo detalizētāka informācija, jo efektīvāk policija var rīkoties,” viņš piebilda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.