Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valgā problēmas ar ēdināšanu bērnudārzos

Attēlam ilustratīva nozīme.

Problēmas ar ēdināšanu Valgas bērnudārzos sasniegušas tādu apmēru, ka uzņēmums, kas līdz šim sniedzis ēdināšanas pakalpojumu, iesniedzis pašvaldībā lūgumu novembra beigās lauzt sadarbības līgumu. Lai gan pieteikums vēl nav akceptēts, visticamāk, pašvaldībai būs jāmeklē jauns bērnudārzu ēdinātājs, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums “Gurmann OÜ”, kas Valgas pilsētas bērnudārzus sāka apkalpot pagājušā gada augustā, sūdzības saņēmis jau no paša darbības sākuma ‒ gan vecāki, gan bērnudārzu vadība sūdzējusies par to, ka ēdiena piegādes kavējas un ēdiens nav pietiekami kvalitatīvs. Veselības pārvalde un Lauksaimniecības un pārtikas pārvalde trūkumus uzņēmuma darbībā vai pārtikā nekonstatēja, tikmēr Valgas pagasta pašvaldības vadība, kas apsvēra līguma laušanu, līdz šim bija nogaidoša.

Pagājušajā nedēļā “Gurmann OÜ” vadītāja Svetlana Sopi iesniedza pašvaldības vadībai paziņojumu par vēlmi lauzt līgumu no 30. novembra. Iemesls šādai vēlmei ir fakts, ka uzņēmums vēlējās paaugstināt pakalpojuma sniegšanas cenu pieaugošo izmaksu dēļ, taču pašvaldības vadība tam nepiekrita. Šobrīd ēdināšanas maksa vienam bērnam ir 2,45 eiro bez PVN, “Gurmann OÜ”  vēlējās to palielināt par vienu eiro un trīs centiem uz 3,48 eiro.

“Pašvaldība pat nepiekrita sarunām par cenas izmaiņām. Veikalos un noliktavās cenas aug, arī gāzes un elektrības cenas, inflācija valstī sasniegusi 25 procentus. Kad veicām aprēķinus, ņēmām vērā septiņu procentu inflāciju. Tādu inflācijas pieaugumu neviens neparedzēja, bet mēs neesam gatavi strādāt ar zaudējumiem,” skaidroja S. Sopi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.