Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēniešiem ar Raiņas ielas malā redzamo izgāztuvi vēl būs ilgi jāsamierinās 

Jau kopš 2022. gada pavasara Raiņa ielas malā Valkā pēc ēkas nojaukšanas izveidojusies nepievilcīga izgāztuve. Būvvaldes vadītājs teic, ka ar šādu skatu, visticamāk, būšot jāsamierinās vēl vismaz gadu, to pieļaujot likums. Tiešām? Foto: Ingūna Johansone

“Vai Valkas novada pašvaldība neredz, ka jau ilgāku laiku Raiņa ielas malā netālu no Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas biroja izveidota izgāztuve? Gandrīz pašā pilsētas centrā, un neviens neliekas ne zinis?” prāto pilsētas iedzīvotāji, kuri katru dienu mēro ceļu pa Raiņa ielu un spiesti noskatīties uz nepievilcīgo ainu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka šie atkritumu kalni izveidojušies pēc tam, kad pirms aptuveni gada nojauca neapdzīvotu dzīvojamo māju, kurā pirms tam bija izcēlies ugunsgrēks. Jāteic, ka šī māja atradās ģeogrāfiski izdevīgā vietā, bet ilgus gadus šī teritorija bija nesakopta un visnotaļ nepievilcīga. Nu šī ēka ir nojaukta, vien atkritumu maisi un kaudzē saliktie atkritumi liecina, ka te kādreiz bijusi māja.

Lai noskaidrotu situāciju ar šo īpašumu, “Ziemeļlatvija” lūdza skaidrojumu novada būvvaldes vadītājam Mārim Pandalonam. Viņš skaidro: “Šī ēka, kas atradās Raiņa ielā 23, nebija pieslēgta nevienai pilsētas komunikācijai – ne centrālajam ūdensvadam, ne kanalizācijai. Līdz ar to būvvalde īpašniekam izsniedza paskaidrojuma rakstu ēkas nojaukšanai un būvdarbu uzsākšanai. Šis paskaidrojuma raksts izsniegts 2022. gada 21. aprīlī. Pēc šī paskaidrojuma raksta saņemšanas īpašniekam ir laiks divi gadi, tātad līdz 2024. gada 21. aprīlim, lai sakoptu šo privāto teritoriju. Pēc tam, kad šo divu gadu laikā tiks visa teritorija sakārtota, īpašnieks no būvvaldes saņems izziņu par būves neesamību. Man tagad ir grūti teikt, ko īpašnieks nākotnē plāno darīt šajā privātajā teritorijā. Tātad pašlaik no īpašnieka puses nav pārkāpuma attiecībā par šo būvgružu nenovākšanu.”

Pēc Būvvaldes vadītāja uzskata, valcēniešiem nekas cits neatliek kā samierināties, ka vismaz vēl gadu šī izgāztuve būs acu priekšā. Likums to pieļaujot. Gadījumā, ja pēc 2024. gada 21. aprīļa šie atkritumi nebūs novākti, tikai tad novada pašvaldība varēs izmantot savas tiesības un panākt šīs teritorijas sakārtošanu.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.