Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Valcēnieši Ukrainai darina maskēšanās tīklu

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotāju Andas Sīmanes-Gudrinieces un Jāņa Gudrinieka vadībā skolēni darina maskēšanās tīklus, lai, iebraucot Ukrainas teritorijā, humāno kravu nogādātāji varētu slēpties no Krievijas iebrucējiem. Šis uzņēmums tapis brīdī, kad uzsākta tīkla darināšana. Foto: No personīgā arhīva

Kopš Krievija brutāli iebruka Ukrainā, izsakot savu atbalstu ukraiņiem, daudzi nēsā piespraudes Ukrainas valsts karoga krāsās. Taču Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas dizaina un tehnoloģijas skolotāji Anda Sīmane-Gudriniece un Jānis Gudrinieks, atbalstot Vislatvijas akciju “Elīzas” un iesaistot arī savus skolēnus, šonedēļ sākuši darināt maskēšanās tīklu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar no rīta pirms mācību stundu sākuma “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Andu. Viņa stāsta, ka abiem tas bijis vitāli svarīgi – karā sniegt praktisku atbalstu Ukraiņu tautai. Turklāt gan Andas, gan Jāņa klasē mācās vairāki ukraiņu puiši, kuri kopā ar pārējiem skolasbiedriem atbalstījuši skolotāju iniciatīvu, bet arī ieteikuši labāko variantu, kā darināt šo maskēšanās tīklu. Sākotnēji Anda devusies uz makšķernieku veikalu, lai tur iegādātos tīklu. Taču tas izrādījās nederīgs, tāpēc pēc ukraiņu skolēnu ieteikuma izdevies dabūt futbola vārtu tīklu. Anda atzīst, ka tīkla darināšana nemaz nav tik vienkārša, jo ir jāievēro vairāki noteikumi, lai tas būtu ērti lietojams un naktī neredzams. Tīkla darināšanai jāizmanto audumu strēmeles aizsargkrāsās – zaļos un brūnos toņos. Akcijas dalībniekiem zemessargi iedevuši aizsargkrāsas bikses un rūpnieciski darinātu maskēšanās tīklu kā paraugu, kas līdzējis saprast, kā īstenot iecerēto plānu. Andai lieti noderējuši arī Ineses Rozes no Drabešu amata mājas praktiskie padomi, jo viņa kopā ar citiem atbalstītājiem jau paspējusi uzmeistarot trīs maskēšanās tīklus.

Lai valcēniešiem darbs ietu no rokas, vēl nepieciešams materiāls audumu strēmelēm. Jau pašlaik tīklam izmantots viss iespējamais no Andas un Jāņa drēbju skapja, tāpēc jau tiek meklēti iespējamie materiāli lietoto apģērbu veikalos. Tīkla darinātāji aicina ar materiāliem aizsargkrāsās atbalstīt arī pārējos valcēniešus. Jāpiebilst, ka der vien tāds materiāls, kurš neatspīd un nevizuļo gaismā.  

AICINĀJUMS

Akcijas “Elīzas” atbalstītāji – skolotāji Anda Sīmane-Gudriniece un Jānis Gudrinieks – aicina līdzcilvēkus, pavasarī tīrot skapjus, skolas dežurantei Raiņa ielā 28A atnest apģērbus (bikses, kreklus, šalles) vai audumus zaļganos un brūnganos toņos. Tie tiks izmantoti maskēšanās tīkla darināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.