Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāks mežizstrādes darbus

pixabay.com

Jau tuvākajā laikā Mežaparka teritorijā pie Lauktehnikas rajona sāksies mežizstrādes darbi. Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis informē, ka šo mežizstrādes darbu laikā teritoriju attīrīs no vēja gāztajiem, lauztajiem un sausajiem kokiem ar mērķi veidot tīru un sakārtotu vidi atpūtai. Novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, pastaigājoties pa Mežaparku, būt vērīgiem un nestaigāt caur teritoriju, kur notiks šie mežizstrādes darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valcēniete Andra Luca sociālajos tīklos raksta, ka “šis pasākums ir gaidīts, bet kā būs ar ligzdojošiem putniem? Te to ir ļoti daudz, kas notiks ar mazajiem putnēniem?”.

Novada pašvaldība skaidro, ka mežizstrādes darbi tiks veikti, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.936 “Dabas aizsardzības noteikumi meža apsaimniekošanā”, un ligzdojošiem putniem šie darbi nekaitēšot.

Novada pašvaldība noteikusi, ka Mežaparka teritorijā cilvēkiem aizliegts barot putnus un savvaļas dzīvniekus; nobraukt no ielām, ceļiem un pārvietoties pa meža zemēm, dabiskām brauktuvēm ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem; bez pašvaldības saskaņojuma nakšņot un celt teltis un citas pagaidu rakstura celtnes, izņemot tam īpaši iekārtotās vietās; piesārņot virszemes un pazemes ūdeņus; pārvietoties Zāģezerā ar kuģošanas un citiem peldošiem līdzekļiem ar mehāniskajiem (iekšdedzes) dzinējiem, elektriskajiem dzinējiem, kuru jauda pārsniedz 3,7 kilovatstundas. Uzturoties Mežaparka teritorijā, jāievēro arī meža ugunsdrošības noteikumi un ugunskuru vietas drīkst ierīkot tam speciāli paredzētās vietās. “Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka maijā valcēnieši Mežaparka teritorijā bija uzgājuši bez uzraudzības atstātu gailējošu ugunskuru, un to nodzēsuši.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.