Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmums “8 CBR” pielāgojas jaunai realitātei

Publicitātes foto.

Vai Smiltenes ceļu un tiltu būves uzņēmumu “8 CBR”, kas ir viens no akciju sabiedrības “A.C.B” grupas uzņēmumiem, skar šīs grupas jauna zīmola “ACBR” radīšana un procesu konsolidēšana, par ko jau informējuši Latvijas plašsaziņas līdzekļi?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai to noskaidrotu, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar  AS  “A.C.B.” komunikācijas konsultantu Jāni Andžānu, lūdzot atbildes uz vairākiem jautājumiem, arī par to, kā šī konsolidācija ietekmēs uzņēmuma “8 CBR” darbību.

Daļa darbinieku mainījuši darba vietu

“A.C. B.” uzņēmumu grupā ietilpst uzņēmumi, kuru galvenie darbības virzieni ir ceļu un tiltu būvniecība, rekonstrukcija un būvniecības izejmateriālu ražošana. Uzņēmumu grupa ir veidota, lai apvienotu būvuzņēmējus ar kopīgu mērķi – radīt kvalitatīvu, ilgtspējīgu un mūsdienīgu galaproduktu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “A.C.B.” paziņojusi par  savas grupas uzņēmuma SIA “Ceļi un tilti” nosaukuma un zīmola maiņu – uzņēmums turpmāk būs pazīstams ar zīmolu un nosaukumu SIA “ACBR”. AS “A.C.B.” arī informējusi, ka kopā ar zīmola maiņu tiek uzsākta procesu konsolidācija ar citu “A.C.B.” grupas meitas uzņēmumu – SIA “8 CBR”.

Jānis Andžāns “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka AS “A.C.B.” uzņēmumu grupas dalībnieks un viens no vadošajiem ceļu un tiltu būves uzņēmumiem Latvijā SIA “Ceļi un tilti” 2021. gada beigās veica nosaukuma maiņu un šobrīd ir pazīstams ar nosaukumu SIA “ACBR”. Savukārt uzņēmuma SIA “8 CBR” nosaukums, atrašanās vieta un zīmols ir saglabāti līdzšinējie un nav mainīti.

“Vienlaikus, lai nodrošinātu AS “A.C.B.” grupas efektīvāku spēju pielāgoties globāliem izaicinājumiem nozarē, kā arī paaugstinātu kapacitāti īstenot liela mēroga projektus un stiprinātu uzņēmuma grupas pakalpojumu eksportspēju, tiek īstenota SIA “ACBR” procesu sakārtošana, efektivizēšana un salāgošana ar kompāniju SIA “8 CBR”. Vēlamies uzsvērt, ka abi uzņēmumi ir cieši sadarbojušies jau iepriekš un arī šobrīd kopīgi turpina piedalīties iepirkumu konkursos un īstenot kopējus projektus. Uzņēmuma “8 CBR” juridiskā un faktiskā adrese joprojām ir Rīgas iela 16, Smiltenē. Šajā adresē reģistrēta arī SIA “ACBR” struktūrvienība, kurā tiek nodarbināti tie Smiltenē bāzētie darbinieki, kuri šobrīd ir darba tiesiskajās attiecībās ar SIA “ACBR” (SIA “ACBR” juridiskā adrese ir Rēzekne – redakcijas piezīme),” skaidro Jānis Andžāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī norāda, ka šobrīd abi uzņēmumi (“ACBR” un “8 CBR”) strādā vienotā valdes sastāvā un pārvaldības struktūrā, kā arī ar konsolidētiem administratīvajiem resursiem.

“Jāpiebilst, ka katrs no uzņēmumiem vairāk fokusējas uz konkrētu funkciju īstenošanu apvienoto ražošanas procesu ietvaros. Ņemot vērā minēto, daļa darbinieku ir mainījuši darbavietu starp abiem uzņēmumiem, balstoties uz funkcionalitātes, nevis reģionālā principa, taču fiziski darbu turpina turpat Smiltenē vai Rēzeknē. Kā jau minēts, pārmaiņu galvenais mērķis ir AS “A.C.B.” uzņēmumu grupas konkurētspējas stiprināšana gan vietējā, gan eksporta tirgos. Tādējādi SIA “8 CBR” zīmols un faktiskā darbība tiek turpināta, pielāgojoties jaunajai globālajai realitātei un ceļu būves nozares mūsdienu prasībām, izpildot noslēgtos līgumus, kā arī aktīvi piedaloties publiskajos iepirkumos kopā ar citiem AS “A.C.B.” uzņēmumu grupas uzņēmumiem,” informē Jānis Andžāns.

Reģistrē izmaiņas vadošajā komandā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “ACBR” savā interneta mājaslapā norāda, ka tās pamatdarbība ir autoceļu, ielu, laukumu, tiltu un citu transportbūvju būvniecība, rekonstrukcija, remonts, teritoriju labiekārtošana un būvmateriālu ražošana.

Uzņēmums ir dibināts 1960. gadā kā Rēzeknes 9.  Ceļu būves rajons. 1991. gadā uz valsts uzņēmuma bāzes, pārņemot visas bijušā valsts uzņēmuma saistības un saglabājot tā darbības sfēru, tika nodibināts tagadējais uzņēmums – SIA “ACBR”. Tā dibinātāji – uzņēmuma darbinieki.
SIA “ACBR” ir viens no Latgales reģiona lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem, par ko ir saņemti gan valsts iestāžu, gan pašvaldību atzinības raksti un pateicības.

Kopš 2003. gada SIA “ACBR” ir viens no “A.C.B.” grupas uzņēmumiem. Pēc “Lursoft” datiem, SIA “ACBR”, kura lielākais kapitāldaļu turētājs ir AS “A.C.B.”, 2020. gadā apgrozīja 24,82 miljonus  eiro, bet nopelnīja 1,4 miljonus eiro.

Attiecībā gan uz SIA “8 CBR”, gan SIA “ACBR” valdes sastāvu, jānorāda, ka šā gada 30. jūnijā amatus AS “A.C.B.” uzņēmumu grupā pēc vairāk nekā astoņu gadu darba atstāja valdes loceklis Edgars Naglis, bet viņa vietā stājās Harijs Kovaļevskis, kuram ir liela pieredze finanšu vadības un audita jomā, informē Jānis Andžāns. Abu minēto uzņēmumu valdē ir trīs cilvēki: Juris Gulbis (bijušais telekomunikāciju uzņēmuma “Tet” valdes priekšsēdētājs – redakcijas piezīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.