Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzklausa idejas labākai dzīvei

“Abulas lauku partnerība” iedzīvotāju vajadzības jau uzklausījusi Blomē, Launkalnē un Palsmanē (attēlā). Foto: Sveta Rozīte

Smiltenes novada  biedrība “Abulas lauku partnerība” turpina pavasarī uzsākto pasākumu ciklu “LEADER manā pagalmā” un aicina uz tikšanos iedzīvotājus, uzņēmējus, jauniešus un biedrības pārstāvjus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķis ir vietējās kopienas informēt par LEADER programmu 2023.–2027. gadam, atskatīties uz paveikto un, kopā darbojoties, noteikt svarīgākās vajadzības un aktivitātes turpmākajiem pieciem gadiem, “Ziemeļlatviju” informē biedrības “Abulas lauku partnerība” valdes locekle Sveta Rozīte (LEADER  ir Eiropas Savienības atbalstīta iespēja īstenot savas idejas laukos – redakcijas piezīme).

“Abulas lauku partnerības” (ALP) darbības teritorija ir Smiltenes pilsēta un Smiltenes novada septiņi pagasti: Smiltenes, Blomes, Brantu, Launkalnes, Variņu, Palsmanes un Bilskas.

ALP sešu mēnešu laikā ir jāizstrādā jaunā teritorijas attīstības stratēģija 2023.–2027. gadam, lai varētu piesaistīt Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un īstenot LEADER pasākumus savas darbības teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izteiktos un apkopotos ierosinājumus ALP izmantos stratēģijas izstrādē, tāpēc iedzīvotājiem ir svarīgi piedalīties šajās sanāksmēs.

Februārī notikušas trīs tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem (Blomē, Palsmanē un Launkalnē), šomēnes plānotas piecas (Kalnamuižā, Vid­zemes ciemā, Smiltenē, Variņos un Bilskā).

“Blomē bija mazāk cilvēku, bet Launkalnē un Palsmanē atsaucība bija laba, cilvēku bija daudz, un ieguvām idejas stratēģijai. Šādi “uzpeld” arī tādas vajadzības, kuras varbūt ikdienā šķietami nekādi nevar atrisināt. Tikšanās ir nepieciešamas, lai mēs, izstrādājot stratēģiju un definējot rīcības, kurām piesaistīt naudu, saprastu, kādas ir katras teritorijas prioritārās vajadzības, ko iedzīvotāji savā dzīves vietā var paveikt paši un ko var paveikt, piesaistot fondu finansējumu. Visi kopā varam uzlabot savu dzīves telpu un attīstīt biznesu laukos. Pēc stratēģijas apstiprināšanas būs projektu konkursi. Vai iedzīvotāji iesniegs projektus, tā jau tālāk būs viņu vēlme,” skaidro Sveta Rozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ALP stratēģija līdz 12. jūlijam jāsagatavo stratēģijas redakcija iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā (LAD). Projektu konkursus plānots izsludināt šoruden, pēc tam, kad LAD apstiprinās stratēģiju.

UZZIŅAI

“Abulas lauku partnerība” aicina uz tikšanos:

16. martā pulksten 18 Smiltenē, Galdnieku ielā 10B, Bērnu un ģimenes atbalsta centrā, 
21. martā pulksten 18 Variņos, tautas namā,
23. martā  pulksten 17.30 Bilskā, pagasta pārvaldes ēkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.