Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas vēstnieks Latvijā vizītē Valkā Putinu salīdzina ar krokodilu

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, tiekoties ar kara bēgļiem no Ukrainas Valkas pilsētas kultūras namā, informēja par vēstniecības pakalpojumiem un aicināja būt pateicīgiem Latvijas valdībai, pašvaldībai un vietējiem iedzīvotājiem. Foto: Inga Karpova

“Valkas novada pašvaldības vadība un visi novada iedzīvotāji pelnījuši neizmērojami lielu Ukrainas pateicību par kara bēgļu izmitināšanu un atbalstu. Valka ir starp tām Latvijas pašvaldībām, kurā ukraiņiem ir ļoti laba dzīvošana,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar vēstnieka kungs ieradās vizītē Valkā. Kopā ar pašvaldības priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli apmeklēja kara bēgļu dzīvesvietas – Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas dienesta viesnīcu Domes bulvārī, bijušo ģimnāzijas viesnīcu Semināra ielā 25 un hosteli Rūjienas ielā pie Latvijas–Igaunijas robežas. Vēstnieka kungs kopā ar tautiešiem ieturēja maltīti kafejnīcā “Sprints”, kur jau kopš marta sākuma bezmaksas trīsreizēju ēdināšanu dienā saņem kara bēgļi. Viņš atklāj, ka uzturā ne-lieto gaļu un zivis, bet, izskatot kafejnīcas piedāvājumu, atzina to par labu esam – ir pieejama salātu un putru daudzveidība.

Pēc tikšanās ar ukraiņiem pilsētas kultūras namā vēstnieks uzdāvināja dažādas bērnu grāmatas, tostarp ābeci, ukraiņu valodā.

O. Miščenko stāsta, ka, izbraucienos pa Latviju, pārņem laba sajūta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tieši Valkā sajutu, ka te viss ir komfortabli, kārtīgi un ir viss tik tīrs un sakopts. Mani pārsteidza, ka ar jūsu mēru Kraukli visi sastaptie cilvēki un, protams, arī ukraiņi, laipni sasveicinās. Sajutu, ka šo cilvēku ciena. Ukraiņi ar sajūsmu izsakās par jūsu pašvaldības vadītāju. Protams, tas nav tikai viņa viena nopelns, kā Latvijā uzņem kara bēgļus, bet gan visas valdības un tautas nopelns. Latvieši Ukrainas bēdas un nedienas uztver kā savējās.

Karojot ar Krievijas iebrucējiem, mēs neaizstāvam tikai savu tēvzemi, bet arī Eiropas Savienības robežas. Ceru, ka Latvijā vairs neviens nav tik naivs un zina, ka Putins ienīst Latviju, tāpat kā Ukrainu. Mēs viņam esam lielākie ienaidnieki, jo mēs cienām Eiropas vērtības. Viņš dzīvo vēl viduslaikos, jo tā ir vieglāk. Domāju, ka neviens vairs netic, ka ar Putinu spēsim vienoties sarunu ceļā. Minēšu vienkāršu piemēru – ja vēlamies vienoties ar Putinu, tad vispirms ir jāsāk sarunas ar krokodilu. Piedāvājiet tam būt veģetārietim, stāstiet, cik tas ir veselīgi gremošanas sistēmai. Jautājums – vai krokodils kļūs par veģetārieti? Protams, ka ne, jo krokodila dabā ir nogalināt, lai dabūtu gaļu. Īsta Putina daba – nogalināt, noklausīties, pirkt, šantazēt savu savtīgo interešu dēļ. Ukraiņi nevēlas dzīvot pēc Putina pavēlēm, tāpēc viņš arī mūs bombardē.”

Tikšanos ar Ukrainas vēstnieku Latvijā kopā ar dēlu Ivanu apmeklēja arī 42 gadus vecā Anna Povaļij. Viņa atzīst, ka vēstnieks savā runā rosinājis pateicībā par latviešu atbalstu arī pašiem sniegt pretim kaut ko pozitīvu – kaut vai vārīt ukraiņu nacionālo boršču un cienāt latviešus. Kopš 3. marta Anna kopā ar dēlu mitinās dienesta viesnīcā Domes bulvārī. Jau pirmdien, 20. jūnijā Anna dosies atpakaļ uz savu dzimteni, bet dēls paliks Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valkā paliks daudz puišu. Pēc ģimnāzijas atestāta saņemšanas viņi mēģinās iestāties kādā no Latvijas augstskolām un, protams, turpinās spēlēt basketbolu. Pašlaik kaut ko plānot uz priekšu ir ļoti sarežģīti. Pati došos uz Čerkasiem un Kijivu. Man ir doma stāties Ukrainas aizstāvju rindās, jo karo arī sievietes,” atklāj Anna.

GALERIJA: Vizītē Valkā ierodas Ukrainas vēstnieks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.