Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Turpina atbalstīt priekšlaikus dzimušos bērnus


Aivas Ciemiņas adītie zeķu pāri jau nogādāti Sirds siltuma darbnīcā. FOTO: no personīgā arhīva

17. novembrī tiek atzīmēta Vispasaules priekšlaikus dzimušo bērnu diena. Jau divpadsmito gadu pēc kārtas savu artavu vecākiem un jaundzimušajiem sniedz Sirds siltuma darbnīcas atbalstītāju – rokdarbnieču darinātās drēbītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sirds siltuma darbnīca palīdz priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuriem trūkst vecāku gādības un kuri atstāti “Baby box”. Tuvākā slimnīca, kur nonāk palīdzība, ir Vidzemes slimnīca Valmierā.

Biedrība apvieno rokdarbnieces visā Latvijā, kas ada šiem bērniņiem zeķītes un cepures, tamborē un šuj sedziņas, lai mazulīši justos samīļoti un ātrāk pieņemtos spēkā. Sirds siltuma darbnīcas koordinatore Smiltenē Ilze Haka stāsta, ka līdz ar dzīves dārdzību, dažādu izmaksu paaugstināšos ir manāmi sarukusi iedzīvotāju iesaiste labdarības organizācijās. To var manāmi redzēt laikā, kad nākas pakot saņemtos darbiņus.

“Mēs ļoti to izjūtam. Iedzīvotāji izvēlas prioritātes, vairāk domā, kā tikt galā ar rēķiniem, citām ikdienas vajadzībām. Cik esmu runājusi ar citiem pārstāvjiem, šobrīd šāda situācija ir lielākajai daļai labdarības organizāciju. Turklāt, kā mēs zinām, visbiežāk šādus darbiņus – kā adīšana un tamborēšana – jau pārsvarā neveic cilvēki, kuriem klājas viegli ar finansēm. Tā pati dzijas iegāde maksā tik, cik maksā. Ja runājam par dzijas ziedojumiem, arī tādu šogad ir krietni mazāk,” viņa norāda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Haka stāsta, ka starp rokdarbniecēm ir, protams, atbalstītāju loks, kas gadiem ir nemainīgs, – daudzi vēlas sniegt savu palīdzību, zinot, ka tā sasniedz savu mērķi. “Paldies ikvienam iesaistītajam par rūpēm un sirds siltumu, ko varam dāvāt tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams. Kopā mēs varam daudz, un katrs smaids ir tā vērts, lai turpinātu. Prieks, ka gadu gaitā ir arī uzticami sadarbības partneri, piemēram, “Kanclera nams” Jelgavā, tāpat daudzas bibliotēkas rīko pasākumus, iesaistot interesentus adīt un tamborēt labdarības mērķiem,” uzsver I. Haka.

Vairākus gadus ar Sirds siltuma darbnīcu sadarbojas palsmaniete Aiva Ciemiņa, kura pati ir arī rokdarbu skolotāja. Šomēnes viņa nogādājusi organizācijai vairāk nekā 70 noadītus mazo zeķīšu pārus. Tie tapuši teju pusgada garumā, lai tieši par godu Priekšlaikus dzimušo bērnu dienai ar organizācijas starpniecību nonāktu slimnīcās, pie ģimenēm, kurās ienākam sagaidīti bērniņi. “Rokdarbi ir mana aizraušanās kopš bērnības. Labprāt tiem veltu arī savu brīvo laiku. Ar Sirds siltuma darbnīcu man sadarbība ir jau no pašiem pirmsākumiem, kad sākās šī jaukā iniciatīva – adīt priekš mazulīšiem, kuri pasteigušies ierasties pasaulē ātrāk. Visintensīvākais laiks, kad adīju tieši priekš Sirds siltuma darbnīcas mērķiem, bija kovida pandēmijas mājsēdē. Tagad gan, līdzīgi kā citiem, ikdiena vairāk paiet darba un ģimenes skrējienā, bet tāpat pa vakariem top arī jauni darbiņi, gan mazās zeķītes, gan citi darinājumi saviem tuvajiem, jo pavisam drīz klāt jau skaistais svētku un dāvināšanas laiks,” pamato Aiva.

Tikmēr biedrībā skaidro, ka šoruden, kad daudziem priekšā bažas par ziemu un rēķiniem, saņemti arī daudzi lūgumi pēc dzijas. “Mūsu čaklie rūķi grib adīt, bet mūsu dziju groziņš ir galīgi tukšs. Varbūt kādam rodas iespēja mums palīdzēt. Kāda dzija ir vispiemērotākā pašiem mazākajiem? Pasaulē šajā jautājumā ir dažādi uzskati, līdz pat pilnīgam dabīgo dziju aizliegumam. Mēs, konsultējoties ar mediķiem, rekomendējam izmantot dzijas, kuru sastāvā ir vismaz 50% vilna. Lai arī kādu dziju izvēlētos, atcerieties – dzija nedrīkst būt pūkaina. Stingrs nē – mohēras, alpakas, angoras dzijām un dzijām ar šo šķiedru piejaukumu,” norāda I. Haka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai palīdzētu mums sasildīt ikvienu priekšlaicīgi dzimušo mazulīti Latvijā, var mums pievienoties un adīt zeķītes, cepurītes, sedziņas, kokoniņus, jaciņas un bikšeles,” papildina I. Haka, sakot, ka sazināties ar Sirds siltuma darbnīcu var sociālajos tīklos, kā arī ikvienam ir iespēja pievienoties “Facebook” domubiedru grupā, kas saucas Sirds siltuma darbnīcas radošie palīgi, tās dalībniekiem ir iespēja savā starpā apspriest interesējošos jautājumus, kas ir saistīti ar adīšanu vai tamborēšanu.

Ilze Fedotova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.