Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tiek meklēts mecenāts

Ir žēl, pat ļoti, jo, vecā gada nogalē uzzinot, ka priekšlikums par Latvijā leģendārā dziesminieka Induļa Vanaga (1957–2002) piemiņas koncerta sarīkošanu Smiltenē ir ielikts Smiltenes novada pašvaldības budžeta projektā 2023. gadam, bija cerība, ka pasākums varētu notikt un to varbūt pat piekristu organizēt Smiltenes kultūras centrs. Tāds koncerts varētu izskanēt visā Latvijā, sapulcējot Induļa Vanaga talanta cienītājus un citus dziesminiekus, viņa dziesmu izpildītājus. Taču pirms nedēļas cerība izzuda, – Smiltenes kultūras centrs pavēstīja, ka ar saviem ierobežotajiem cilvēkresursiem nevar sarīkot šādu kvalitatīvu, augstvērtīgu  koncertu. Arī pašvaldības budžets vēl nav apstiprināts, un jārēķinās, ka kultūras jomā budžeta prioritāte šogad, visticamāk, būs mūsu novada amatiermākslas kolektīvu līdzdalība lielajos dziesmu un deju svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar prātu es to saprotu. Indulis Vanags bija izcils dziesminieks ar unikālu balsi, tīrradnis, par kura sacerētājām dziesmām citi dziesminieki ir teikuši, ka švaks dziesminieks Induļa dziesmas nevar nodziedāt, jo viņa dziesmās ir milzīga iekšējā enerģētika. Tādas personības piemiņas koncertu nedrīkst sarīkot pa roku galam, kā sanāk, taču, lai pasākums izdotos, tā organizēšanai vajag ne tikai idejas, bet arī laiku un naudu.

Kad izstāstīju Induļa Vanaga brālim Gatim, ka šopavasar 13. aprīlī, Induļa dzimšanas dienā (plus mīnus), piemiņas koncerta Smiltenē tomēr nebūs, Gatis pieticīgi noteica, ka varbūt vismaz kādu mikro pasākumu kādā kafejnīcā varētu sarīkot, ja vien Uldis Kākulis (Induļa Vanaga draugs un viņa dziesmu ilggadējais izpildītājs) piekristu piedalīties.

Jācer uz brīnumu, –  varbūt, lasot šīs rindas, piesakās kāds mecenāts, kurš zina Induļa Vanaga dziesmas un ir ar mieru sponsorēt Induļa piemiņas koncertu Smiltenē. Tad tālāk to jau varētu organizēt producenti, piemēram, pasākums varētu notikt vasarā – kā Latvijas dziesminieku salidojums, kurā skanētu Induļa dziesmas. Cilvēki ar idejām vai iespēju sniegt finansiālu atbalstu  var rakstīt e-pastā sandra.petersone@ziemellatvija.lv. Ziņa tiks nodota tālāk Smiltenes kultūras centram un Smiltenes novada Kultūras pārvaldei, kas savu iespēju robežās ir gatavi palīdzēt.

Emocionāli vismaz man ir sajūta, ka šādam koncertam Smiltenē vajadzētu būt. Brāļu Vanagu – Induļa un Gata – dzīve kādu laiku bija saistīta ar šo pilsētu, it sevišķi Indulim, kurš vienu brīdi tur dzīvoja un darbojās Smiltenes Tautas teātrī. Katru gadu šo talantīgo mūziķi atceras Rīgā, bet Smiltenē ir klusums. Tomēr tas nenozīmē, ka Smiltenē un ne tikai Indulis ir aizmirsts. Kad pērn oktobrī uzrakstīju redakcijas sleju “Atdot Vanagiem parādu”,  šis raksts ātri izplatījās sociālajos tīklos, ar to dalījās liels skaits ļaužu, kas apliecina, ka Indulis Vanags nav aizmirsts un viņa dziesmas cilvēki joprojām klausās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.