Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzmirdzējis malkas šķūnītis ar marmora grīdu

Jūnija pēdējā saulainajā dienā bijām izdomājuši aizdoties pie igauņiem. Lēnā pastaigas solī nākot mājās un šķērsojot simbolisko Igaunijas – Latvijas robežu, Latvijas pusē uz Raiņa ielas satikām jaunu ģimenīti. Piedāvāju viņus visus nofotografēt ar pašu viedtālruni pie robežbūdiņas. Vārds pa vārdam, un atklājās, ka viņi uz Valku atbraukuši no tālās Liepājas un viss viņiem te šķiet interesants un neparasts. Izjautāja, cik bieži dodamies iepirkties uz Igaunijas veikaliem, stāstīja, kā viņi jutušies, lielajā alkoveikalā pie tirgus pērkot vīna pudeli, kad pārējie pircēji ir pārsvarā tikai igauņi ar piekrautiem iepirkumu ratiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājniekiem ļoti patikusi izšūpošanās lielajās šūpolēs uz robežas, paticis mūsu Valkas un Valgas kopīgais centrs un Lugažu laukums ar mīlīgo strūklaku. Jautāja, ko viņi vēl varētu apskatīt tuvākajā apkārtnē. Ieteicu aizdoties uz netālo Pedeles dabas taku, kur gan pašiem, gan dēliņam varētu būt interesanti. Vēl pie sevis nodomāju, labi gan, ka mums ir šis atjaunotais vides objekts, kuru tiešām nav kauns ieteikt apskatīt tūristiem, kas atbraukuši no citām Latvijas vietām.

Par to, ka šo vietu nesteidzīgām pastaigām iecienījuši ne tikai valcēnieši, bet par labu atzīst arī tūristi, tiešām ir prieks! Taču dubultprieks ir par to, ka nopietna un kompetenta žūrija šo atjaunoto objektu ir izvirzījusi skates “Gada labākā būve Latvijā 2023” finālam nominācijā “Ainavas būve”. Tikai četri objekti šajā kategorijā atzīti par spēcīgākajiem. Skates rezultātus, visticamāk, uzzināsim jau tuvākajā laikā. Man kā valcēnietei ir tiešām gandarījums, ka Valkas vārds izskan tik pievilcīgā veidā.

Bet es atminos, kāda cīņa bija starp toreizējo domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli, viņa komandu un opozīciju, kura asi iestājās pret šo objektu. Lai projektu pabeigtu, pašvaldībai bija jāpiedalās ar līdzfinansējumu. Ja atmiņa mani neviļ, tad tie bija vismaz divi miljoni eiro. No prāta arī neiziet Gunta Alberga tēlainais salīdzinājums kā arguments pret šīs teritorijas sakopšanu par tik lielu naudu, kas būšot kā šķūnī ielikt marmora grīdu. Taču tagad paši var lepoties ar šiem paveiktajiem darbiem un lepni saņemt apbalvojumus. Grūtības, sarežģījumi pagaisīs, bet sakoptā un atjaunotā teritorija paliks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.