Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ticība ir pēdējā, kas mirst!

19. martā pulksten 18 Valkā, administratīvajā ēkā Beverīnas ielā 3 noslēgsies Valkas novada pašvaldības politiskās un izpildvaras vadības uzsāktais maratons – tikšanās ar novada iedzīvotājiem Zvārtavā, Vijciemā, Ērģemē, Kārķos, Valkas pagastā, kā arī Valkas pilsētā. Es kā “Ziemeļlatvijas” žurnāliste netiku tikai uz Kārķiem, bet noteikti būšu klāt Valkā. Aicinu arī pārējos valcēniešus doties uz šo tikšanos un uzdot jautājumus un skaidrot neskaidrības. Tā ir lieliska iespēja visiem atklāti runāt un risināt problēmas, nevis gudri izpausties un sniegt pamācības sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Godīgi sev situ uz pleca un pateicos liktenim, ka man bija izdevība klātienē dzirdēt lauku iedzīvotājus un saprast, kā viņi mūsu novadā uztver pašlaik notiekošo. Par redzēto un dzirdēto pagastos uzreiz top publikācijas laikrakstā, bet tur nav atspoguļots mans personiskais viedoklis. Man tāds radies, un es to arī atklāšu, jo šajā redakcijas slejā to ir ļauts darīt un ir arī jādara.

Man gribas atgādināt vadībai, ka novads nebeidzas uzreiz aiz Valkas robežas. Pats galvenais novadā ir tā iedzīvotāji – dzīvi cilvēki ar vēlmēm un vajadzībām, nevis ekseļu tabulas ar skaitļiem, kuros pazūd cilvēciskais faktors. Visos pagastos dzīvo stipri, gudri un uzņēmīgi ļaudis, kuriem tiešām rūp savas dzimtās vietas saimnieciskās dzīves un kultūras attīstība. Nevajag domāt, ka laukos dzīvojošajiem neko nevajag un viņi neko negrib, jo pieraduši tikai gumijas zābakos dziļus dubļus brist. Tas viss piederas pie lauku dzīves, bet arī laucinieki strādā, maksā nodokļus, no kuriem savs labums tiek arī pašvaldības kopīgajā makā. Taču reizēs, kad pašvaldības vadības stūrmaņi sāk runāt par to, ka pagasta pārvaldnieka amata pienākumos neietilpst cilvēciska izrunāšanās un kontakts klātienē, tad gribas teikt – hei, kungi un dāmas! Jūs arī sasniegsiet to dzīves periodu, kurā vairs nebūsiet sociāli aktīvi un darba spējīgā vecumā, kā arī iespējams, netiksiet līdzi mūsdienu straujajai informācijas tehnoloģiju attīstībai. Aicinu padomāt, pirms pateikt skarbus vārdus vientuļai lauku sieviņai, kura tik tiešām drebošu sirdi jautā, kurš no pagasta pie viņas atbrauks un paskatīsies, kā viņa dzīvo un tiek galā ar sadzīvi.

Zvārtavas, Vijciema un Valkas pagastu vienkāršā tauta tiešām ir satraukusies, jo skaidrības nav pilnīgi nekādas, kas notiks, ja šos trīs tik atšķirīgos pagastus pārraudzīs tikai viens pārvaldnieks. Vēl jau tāda nav un nav skaidrības, kad būs. Es ticu, ka lauku ļaudis ir gudri un spriest spējīgi, prot atšķirt un analizēt saņemto informāciju. Es gribu ticēt, ka notiks labas pārmaiņas, jo redzu, ka pašvaldības priekšsēdētāja Gita Avote cītīgi pieraksta iedzīvotāju ieteikumus un kritiku. Ticība ir pēdējā, kas mirst! Vismaz tā tautā saka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.