Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tautas modrā acs redz visu – lūdz noskaidrot brauciena delegācijas sastāvu

Latviju kultūras festivālā Mersinā, Turcijā, pārstāvēja Valkas pilsētas kultūras nama tautas mūzikas kapelas “Sudmaliņas” dalībnieks Rolands Rastaks (attēlā no kreisās), Līga Veinberga, Unda Ozoliņa, Inguna Medne, delegācijas vadītāja Ilze Grandava (otrajā rindā pirmā no kreisās), kapelas dalībnieks Jānis Kaukulis un Tija Bērtiņa. Foto: No personīgā arhīva

“Kāpēc braucienā uz Turciju, kur notika starptautiskais festivāls, devās četri ar novada pašvaldību saistīti cilvēki? Vai tiešām tā tam ir jābūt,” “Ziemeļlatviju” lūdz noskaidrot kāda iedzīvotāja, kura publiski nevēlējās atklāt savu vārdu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runa ir par novada pašvaldības priekšsēdētāja sekretariāta vadītāju Ingunu Medni, Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāju Ilzi Grandavu, Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītāju Rolandu Rastaku un deputāti Undu Ozoliņu. Viņi aizvadītajā ceturtdienā devās pie sadraudzības pašvaldības Turcijā, lai kā vienīgie Latvijas pārstāvji piedalītos kultūras festivālā Turcijas reģionā, Mersinā. Pēc novada pašvaldības priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa teiktā, šis festivāls līdzinās Latvijā notiekošajiem dziesmu un deju svētkiem. Turklāt Mersinas reģionā ir lielāks iedzīvotāju skaits nekā visā Latvijas teritorijā kopā.

Kapelas “Sudmaliņas” dalībnieki prot ne tikai muzicēt, bet arī nodejot tautas dančus. Tos Turcijā demonstrēja Rolands Rastaks un Inguna Medne. Foto: No personīgā arhīva

V. A. Krauklis skaidro, ka ielūgumā no turkiem bija norādīts, ka viņi ciemos uz festivālu aicina pašdarbības kolektīvu, kurā darbojas neliels skaits dalībnieku, kuri var muzicēt dažādās festivāla norises vietās. Aizvadītajā gadā šajā festivālā Valkas novada pašvaldību pārstāvēja Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Spriņģi”, bet šogad pie turku draugiem devās Valkas pilsētas kultūras nama tautas mūzikas kapela “Sudmaliņas”. To vada U. Ozoliņa, bet kolektīvā muzicē arī pašvaldības amatpersona, viņas vīrs Rolands Rastaks. Savukārt I. Medne  festivālā pārī ar R. Rastaku dejojusi latviešu tautas dančus. Pēc V. A. Kraukļa teiktā, I. Grandava šajā braucienā pārstāvējusi novada pašvaldības administrāciju. Par šī festivāla notikumiem sociālajos tīklos aktīvi dalījusies I. Medne. V. A. Krauklis apgalvo, ka šis brauciens nav nekas slēpjams. Tas oficiāli esot noformēts, un būtu bijis muļķīgi šo kolektīvu neizvēlēties tikai tāpēc, ka tur jau daudzus gadus muzicē ar pašvaldību saistīti cilvēki. Vakar vakarā pašvaldības delegācija atgriezās no brauciena.

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka pašlaik R. Rastaks atrodas atvaļinājumā. Savukārt I. Grandavai kā delegācijas vadītājai esot noformēts komandējums, bet U. Ozoliņai kā kolektīva vadītājai ir segti ceļa izdevumi un daļēji apmaksāts komandējums. Dzīvošanas un ēšanas izdevumus latviešu pusei sedza Turcijas pašvaldība. Diemžēl V. A. Krauklis nezināja teikt, kādi izdevumi segti pārējiem brauciena dalībniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.