Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svētku sveicieni pastkastītē

Gada nogales svētki latviešiem saistās ar dažādām tradīcijām. Un viena no tām ir Ziemassvētku kartīšu rakstīšana. Lai gan internets visādiem veidiem cenšas pārvilināt sabiedrību uz virtuālo sveicienu nodošanu, pa pastu sūtītu kartīšu nozīme bija un būs visvērtīgākā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Doties uz pastkastīti pirms svētkiem man paticis kopš skolas laikiem. Vienmēr gāju  ar domu – cik apsveikumu mūsu ģimenei būs šodien. Ja kādreiz plauktā visiem redzamā vietā uz Ziemassvētkiem tika sarindotas padsmit šādas kartītes, tad, nav ko slēpt, pēdējos gados – labi ja dažas.

Šogad ir tā reize, kad gribas atvērt kartona kasti, kurā esmu noglabājusi Ziemassvētku apsveikuma kartītes, ko apzinīgā vecumā esmu savākusi no dzimtās mājas bēniņiem. Nevaru pateikt, kurā gadā datētas vecākās, bet skaidrs ir viens, ka tā saucamo padomju laiku kartītēm ir savs šarms, tās apvij vēstures liecības un no tām izstaro siltums, ko ar dažādiem vēlējumiem svētku laikā veltījuši viens otram ģimenes locekļi, skolasbiedri vai kaimiņi. Pieļauju, ka daudziem ir kaut kur saglabājušās kartītes, kur redzams zaķis, vilks, sniegavīri, zīlītes, bērni kamanās un apsnigušas mājiņas ar kūpošiem skursteņiem vai egļu zaros iekārtiem milzu bumbuļiem. Arī tagad veikalu plauktos ir apsveikumi katrai gaumei, taču būtiskākais, par ko aizdomājos, – vai mēs ar roku rakstītas vēstules, apsveikumus izmetam mēslainē, tāpat kā izdzēšam apsveikuma īsziņas telefonā vai vienreiz uzmetam acis vēstulei sociālajos tīklos. Noteikti ne, jo tām ir cita vērtība.

Kad mana kādreizēja kursa biedrene decembra vidū pavaicāja: “Vai tava pasta adrese nav mainījusies pēc novadu reformas? Taisīšu apsveikumus uz Ziemassvētkiem,” sapratu, ka ir laiks arī man sākt domāt par apsveikumu kartīšu rakstīšanu. Pieci apsveikumi jānosūta adresātiem Latvijas robežās – uz Jelgavu, Gulbeni, Saldu un Valmieru, bet divi tradicionāli ceļos uz Īriju pie māsīcām. Pirms nedēļas izsūtīju, jo ceļš uz ārzemēm vēstulītei būs tiešām garš. Izvēlējos katram atšķirīgu kartīti, uzlīmējot virsū skaistās, jaunā dizaina pastmarkas, ko Latvijas Pasts izdod tradicionālajā sērijā Ziemassvētki. Tās patiešām ir skaistas un gaumīgas, un šāda aploksne vien jau piešķir svētku noskaņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja šonedēļ savās pastkastītēs saņemat kādu apsveikumu no adresāta, kuram vēl nav nosūtīts pasta sveiciens, nevajag domāt, ko tad es vairs rakstīšu apsveikumu, ja līdz Ziemassvētkiem vēstule nesasniegs adresātu. Bet priekšā taču ir Jaunais gads, katrs būs priecīgs saņemt īstu, taustāmu apsveikuma kartīti jebkurā laikā.

Gribas vēlēt mierpilnus, gaišus Ziemassvētkus, stipru veselību. Lai pasta balodis šajos svētkos atrod ceļu arī uz tavu pastkastīti!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.