Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Šovasar Valka grimst bagātīgu ziedu mākonī

Šovasar Valkā īpaši piedomāts par dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgo centru. Proti, pašu laukumu rotā vairākas košas puķu piramīdas. Tikpat bagātīgi zied ne tikai gaisa puķu podi pie apgaismes stabiem, bet arī puķu kastēs. Īpašu akcentu – vairākus bagātīgus puķu podus – ieguvusi arī skatuve. Foto: Inga Karpova

“Cik šovasar Valkā ir skaisti!” ne reizi vien teikuši paši valcēnieši un pilsētas viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītās nedēļas nogalē “Ziemeļlatvija” pārliecinājās, ka tik tiešām ir skaisti – reibinoši smaržo liepas, visur, kur vien skaties, priecē krāšņi un bagātīgi puķu stādījumi. Stendera ielas dīķis pārsteidz ar ziedošām ūdensrozēm. Šogad īpaši ar ziedošām puķēm izceļas Valkas un Valgas kopīgā centra laukums. Stādījumi ir apkopti un vasaras svelmē aplaistīti. Par to paldies visam Valkas novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas kolektīvam, kuri diendienā rūpējas par ziedošo krāšņumu pilsētvidē. Šīs nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters stāsta, ka dārzniecei Alitai Plūksnai šovasar ir divi palīgi. Pilsētas teritorijā puķu dobes ravē skolēni, kas nodarbināti, pateicoties skolēnu nodarbinātības programmai. Jūlijā pilsētas apsaimniekošanas darbos rosās trīs skolas vecuma bērni.

“Puķu dobes un apstādījumus cenšamies aplaistīt regulāri agri no rīta. Visi darbinieki, kas to dara, pelnījuši atzinīgus vārdus, jo darbu veic pēc labākās sirdsapziņas. Darbinieki mainās, jo ir arī atvaļinājumu laiks,” stāsta G. Stālmeisters. 

Šovasar pievilcīgi izskatās ziedošo puķu režģis blakus Valkas mākslas skolai. Foto: Inga Karpova

Par Valkas pilsētas izskatu atzinīgus vārdus teic arī paši valcēnieši. Taču starp komentētājiem ir arī norādīts, ka Cimzes kapos mucās trūkst ūdens. Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas labiekārtošanas darbu vadītāja – dārzniece Alita Plūksna vēsta, ka ūdens uz kapiem tiek vests divas reizes nedēļā –  pirmdienās un piektdienās. Reizēm, pēc kapu pārziņu pieprasījuma, arī trešdienās. Diemžēl ir novērots, ka kapos ūdens no šīm mucām tiek izmantots negodprātīgi – tur brauc mazgāt automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs neesam spējīgi pievest ūdeni vairākas reizes dienā, jo ir jālaista pilsēta,” atzīst A. Plūksna.

VIEDOKĻI sociālajos tīklos par šīs vasaras Valkas izskatu

Kristīne Klaipa:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Prieks par to, ka Valka kļūst arvien skaistāka. Šovasar to jūt īpaši. Lai izdodas arī turpmāk!

Žanna Puriņa:

– Man arī ļoti patīk. Lepojos ar savu pilsētu un ļoti ceru, ka sakārtos arī mazsvarīgas ieliņas un namu pagalmus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Velga Zariņa:

– Man jau pirms dažiem gadiem pēkšņi “pieleca”, cik tomēr skaistā mazpilsētā mēs dzīvojam. Lai arī šobrīd esmu atvaļinājumā, kaut kur braukt vispār negribu, jo tepat Valkā ir pašas vērtīgākās lietas, kas vien var būt – svaigs gaiss, daudz koku un puķu, mežs, upīte, ezers ar atpūtas vietu. Sevišķi jau vasarā, kad viss ir zaļš un vienos ziedos. Un īpaši skaists un gaumīgs ir kļuvis Lugažu laukums pie kultūras nama. Varam, kad gribam! Skaista mana dzimtā pilsēta.

Sandra Sļusarenko:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Nu jā, pilsētā apstādījumi aplieti, bet Cimzes kapos, ej, kad gribi, ūdens mucas tukšas, lai aplietu puķītes uz piemiņas vietām. Ūdens jānes no akas. Nu labi, es vēl esmu spējīga to izdarīt, bet žēl vecāka gadagājuma ļaudis, kam tas tomēr sagādā grūtības. Paldies par sapratni, un, cerams, ka to var atrisināt. Lūdzu!

GALERIJA: Valka jūlijā grimst smaržīgu un krāšņu ziedu mākonī

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.