Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sniedz konsultācijas un praktisku palīdzību

Foto: Ģirts Ozoliņš

Sākot no 1. marta, iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2021. gadu. Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas trīs mēnešu laikā līdz pat 1. jūnijam, bet brīvprātīgi attaisnoto izdevumu atgūšanai to var darīt trīs gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir arī iespēja pierakstīties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klātienes apmeklējumu kādā no VID klientu apkalpošanas centriem, zvanot uz tālruni 67120005 vai arī doties uz tuvāko valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, kur darbinieki sniegs pilnvērtīgu palīdzību deklarācijas aizpildīšanā elektroniskajā deklarēšanās sistēmā jeb EDS. Ierodoties klātienē, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai vai eID kartei – un, ja cilvēks izmanto internetbanku, ‒ internetbankas lietotājvārdam un parolei, lai varētu pieslēgties VID EDS.

Un tikai gadījumā, ja cilvēkam nav nevienas no minētajām iespējām, gada ienākumu deklarācijas veidlapas joprojām var izdrukāt VID tīmekļvietnē www.vid.gov.lv, aizpildīt un nosūtīt VID pa pastu (Talejas iela 1, Rīga, LV-1978), tomēr papīra veidlapā pastāv ļoti augsts risks norādīt nekorektus datus, jo tādā gadījumā cilvēkam pašam deklarācijā jāieraksta visa informācija, kas citādi elektroniski tiktu ielasīta no dažādām valsts informācijas sistēmām.

Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) vadītāja Baiba Vorobjeva “Ziemeļlatvijai” apstiprina, ka iedzīvotāji nāk uz Valsts ieņēmumu dienestu saņemt konsultācijas un praktisku palīdzību, kā iesniegt gada ienākumu deklarācijas. VID Valkā apmeklētājus klātienē pieņem divas reizes nedēļā – pirmdienās un ceturtdienās – pēc iepriekšēja pieraksta. To veido Valkas novada VPVKAC. Lai pierakstītos apmeklējumam, jāzvana uz tālruni: 66954878, 26442285, 28644365 vai jāraksta uz e-pastu: valka@pakalpojumucentri.lv.

Arī Valkas novada VPVKAC speciālisti katru darba dienu sniedz iedzīvotājiem konsultācijas par VID e-pakalpojumu lietošanu, nodrošina praktisku palīdzību gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā, izmantojot EDS. Lai neveidotos iedzīvotāju drūzmēšanās, arī VPVKAC apmeklētājus apkalpo pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, var zvanot uz jau iepriekš norādītajiem tālruņa numuriem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.