Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā veiksmīgi īstenots jauniešu darba projekts

1.novembrī noslēdzies Smiltenes novada pašvaldības teritorijā īstenots Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” projekts “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Smiltenes novada pašvaldības jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte, projekta ietvaros norisinājās dažādas aktivitātes, kas palīdz stiprināt darbu ar jaunatni Smiltenes novada pašvaldībā, izveidojot vienotu, kvalitatīvu un ilgtspējīgu sistēmu, pēc kuras strādāt darba ar jaunatni veicējiem, kas iekļauj skolēnu pašpārvalžu darba attīstību, jaunatnes nevalstisko organizāciju sadarbību, mobilā darba ar jaunatni izveidi, jauniešu, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām, iekļaušanu sabiedrībā.

Šāds projekts pašvaldībā tika īstenots kopš 2021. gada 6. decembra un tā galvenais mērķis bija izstrādāt Jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentu Smiltenes novada pašvaldībā 2023.–2028. gadam. Projekta īstenotajos pasākumos šajā laikā iesaistījušies ap simts novada jauniešu.

“Izstrādātajā Smiltenes novada Jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentā ir izvirzītas četras galvenās prioritārās jomas jauniešu, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām, dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tās ir dažādas jomas, kurās mēs saredzam iespējas šiem jauniešiem iesaistīties, kā arī uzlabot savas dzīves kvalitāti, iesaistoties jauniešu kopienu pasākumos un ne tikai,” dod ieskatu K. Bernarte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā jauniešu intereses un iespējas, turpmākajā piecgadē tiks attīstīta:

  • mentālā un fiziskā veselība un veselīgs dzīvesveids;
  • līdzdalība un iniciatīvas sabiedriskajā dzīvē;
  • neformālās un formālās izglītības mijiedarbība;
  • sociālā iekļaušana, īstenojot mobilo darbu ar jaunatni Smiltenes novada pašvaldībā.

“Katras prioritārās jomas attīstības veicināšanai ir izstrādāti mērķi un rīcības plāns to sasniegšanai turpmākajos piecos gados. Pasākumu kopums ir gana plašs un daudzveidīgs. Rīkosim pasākumus, kuri būs saistoši visiem jauniešiem, tostarp jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Turpināsim sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, kurās prioritāte ir jaunatnes darbam,” viņa saka un min piemēru, kur viens no šādiem pieredzes apmaiņas un saliedēšanās pasākumiem bija aizvadītajā nedēļā, kad jaunieši no Gaujienas pagasta devās ciemos uz Raunas bērnu un jauniešu centru “Pagrabiņš”, kur guva jaunus iespaidus un pozitīvas emocijas.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

“Smiltenes novada Jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokuments 2023.–2028. gadam” tiks virzīts apstiprināšanai uz domes sēdi jau šī gada novembrī, pēc dokumenta apstiprināšanas tas būs publiski pieejams Smiltenes novada mājaslapā www.smiltenesnovads.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.