Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada tūrisma pērles atklāj izstādē “Balttour”

Smiltenes novada tūrisma jomas pārstāves izmantoja iespēju dalīties pieredzē par aktuālo tūrisma nozarē arī ar vides žurnālistu, raidījumu vadītāju un uzņēmēju Māri Olti. Foto: No personīgā arhīva

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2023”. Tajā ar savu piedāvājumu jaunajai tūrisma sezonai tika prezentēts arī Smiltenes novads.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes Tūrisma asociācijas (VTA) stendā darbojās vairāki Vid­zemes reģiona pārstāvji. Smiltenes novadu reprezentēja Raunas TIC vadītāja Santa Sudraba, Virešu TIC vadītāja Alīna Dzenīte, Smiltenes TIC tūrisma darba organizatore Rūta Brakovska, kā arī uz daļu pasākuma pievienojās Smiltenes novada tūrisma jomas vadītāja Marta Vika un Smiltenes TIC vadītāja Una Kasparinska. Šajā tūrisma tirgū klātesoši bija arī daži no novada tūrisma uzņēmējiem – uzņēmums “BIRZĪ” no Brantu pagasta un glempings “DiDille” no Drustu pagasta –, kuri stāstīja un rādīja savu aktuālo piedāvājumu “Balttour” apmeklētājiem. VTA stendā tieši līdzās darbojās Madonas novada pārstāvji no Cesvaines, kā arī biologs un uzņēmējs Māris Olte no Ērgļu pagasta.“Balttour 2023” izskanēja tūrisma aktualitātes, profesionāļu konsultācijas, tūrisma aģentūru, operatoru un kruīza ceļojumu kompāniju izdevīgākie piedāvājumi, jaunu galamērķu prezentācijas, Latvijas tūrisma pērles un vēl daudz kas cits. Pasākuma atklāšanas ceremoniju vadīja Roberto Meloni, kurš reprezentēja arī šī gada oficiālo galamērķi Sardīniju, un atklāšanā piedalījās ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, Sardīnijas tūrisma ministrs Džovanni Kesa un daudzi citi nozīmīgi tūrisma pārstāvji.

“Uz pasākumu īpaši tika gatavoti vienas un divu dienu piedāvājumi ar apskates objektiem, mājražotājiem un kultūrvēsturiskajiem objektiem reģionos, kā arī lielāko gaidāmo pasākumu kalendārs 2023. gadā Smiltenes novadā. Šīs nelielās kartītes guva ļoti lielu atsaucību. Skaistais dizains, viegli uztveramā informācija un papildu stāsti vilināja daudzus apmeklētājus. Profesionālai reprezentācijai tika izveidoti arī trīs lielizmēra baneri, kā arī stendā tika izvietots liels ekrāns fonā un maza planšete uz galda, kurā varēja vērot dažādus attēlus un video no Smiltenes novada piedāvātajām tūrisma iespējām. Kā arī šim pasākumam tika izgatavoti īpaši T krekli ar Smiltenes novada saukli, tūrisma mājaslapas adresi un papildu informāciju, kas visa pasākuma dienās bija kā papildu reklāma arī izejot ārpus stenda,” “Ziemeļlatvijai” atklāj Raunas TIC vadītāja Santa Sudraba.

Pozitīvas emocijas un jaunus iespaidus izstādē “Balttour” ieguva Raunas TIC vadītāja Santa Sudraba (no kreisās), Virešu TIC vadītāja Alīna Dzenīte un Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes tūrisma jomas vadītāja Marta Vika. Foto: No personīgā arhīva

Viņa stāsta, ka no izstādes apmeklētāju puses lielu atsaucību guva gastronomiskais piedāvājums, taču ne viens vien ceļotājs vēlējies uzzināt vairāk par novada apskates objektiem, mājražotājiem un tūrisma iespējām. “Liela pateicība jāizsaka Raunas “Siera ražotnei”, “Leilas gardumiem” no Raunas un Brantu muižas saimniecei Ilzei Briedei. Šo uzņēmēju sagatavotie gardumi – knapsieriņi, bezē, cepumi ar šokolādes gabaliņiem, pašcepta maize ar kaņepju aizdaru – bija lielisks iemesls apmeklētājiem vairāk uzzināt par Smiltenes novadu un  nobaudīt tā garšu,” papildina S. Sudraba un secina, ka liela daļa apmeklētāju jau bijuši Smiltenes novadā vai pat ir no tā. “Viņiem bija liels prieks redzēt savējos, turklāt, pienākot klāt un iepazīstoties ar mūsu piedāvājumu, daudzi bija patīkami pārsteigti par jaunumiem un vēl neredzētām tūrisma apskates vietām,” viņa saka un neslēpj, ka šī ir bijusi vēl viena lieliska pieredze tūrisma izstādē-gadatirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums kā tūrisma jomas pārstāvjiem šī bija brīnišķīga iespēja vērot un pētīt vietējos Latvijas tūristus, viņu intereses un vēlmes. Šī pieredze noteikti dos priekšrocības un iedvesmu veidot uzlabotu tūrisma piedāvājumu Smiltenes novadā. Arī pārējo vārdā noteikti varu teikt, ka mums bija liels prieks un pagodinājums pārstāvēt Smiltenes novadu tik vērienīgā izstādē,” min S. Sudraba.

Par dalību izstādē savu vērtējumu sniedz arī Virešu TIC vadītāja Alīna Dzenīte. “Manuprāt, šī ir ceturtā “Balttour” izstāde, kurā piedalos. Iepriekšējos gados esmu bijusi kā apmeklētāja, bet šis ir pirmais gads, kurā esmu viena no dalībniecēm, izstādē piedaloties visas trīs dienas. Pieredze, kas iegūta, ir pozitīva, cilvēki nāca klāt un bija atsaucīgi un pozitīvi noskaņoti. Daudzi dalījās savos stāstos, kas viņus saista ar Smilteni un šo novadu, priecājās par to, cik mums ir skaistas vietas. Visvairāk atmiņā man ir palicis brīdis, kad pie mūsu stenda pienāca mans bijušais tehnikuma skolotājs Gunārs Auders. Kādreiz pie viņa tieši mācījos par tūrismu un braucām ar kursu apmeklēt “Balttour”. Un tagad es biju tur kopā ar kolēģiem, pārstāvot mūsu skaisto Smiltenes novadu,” ar lepnumu stāsta A. Dzenīte.

Jāmin, ka šī nav vienīgā izstāde šajā mēnesī, kurā izskan Smiltenes novada vārds. Jau šajā nedēļā Smiltenes novada tūrisma jomas pārstāvji dosies pie kaimiņiem uz tūrisma tirgu “Tourest 2023” Tallinā, Igaunijā, kas norisināsies no 9. līdz 11. februārim.

UZZIŅAI

  • “Balttour 2023” ir nozīmīgākais tūrisma notikums Baltijā, kas ceļotājiem palīdz izvēlēties galamērķus un saplānot ceļojumus, bet tūrisma nozares profesionāļiem iegūt jaunus kontaktus un veidot sadarbības.
  • “Balttour 2023” piedalījās vairāk nekā 160 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Turcijas, Uzbekistānas, Vācijas, Ukrainas, Gruzijas un citām valstīm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.