Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada Pašvaldības policija īstenos akciju iedzīvotāju drošībai diennakts tumšajā laikā

Smiltenes novada Pašvaldības policija, rūpējoties par gājēju drošību, diennakts tumšajā laikā izsniegs atstarojošās vestes gājējiem. Tās tiks nodrošinātas gadījumos, kad cilvēkam nebūs ne atstarojošās vestes, ne apģērba ar gaismu atstarojošu materiālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada Pašvaldības policija, rūpēs par drošību, vienmēr pievērš uzmanību gājējiem, kuri ir neaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki. Lai gan ceļu satiksmes noteikumos ir minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, diemžēl joprojām cilvēkiem ir priekšstats, ka šis attiecas tikai ārpus apdzīvotām vietām. Proti, pilsētas ir pietiekami apgaismotas un atstarojošās vestes vai apģērbā iestrādāti atstarojošie elementi nav tik būtiski. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par savu redzamību! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošo elementu vai vestes esamība jau laicīgi signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. 

Ja Pašvaldības policija konstatēs pārkāpumu – atstarojošās vestes vai apģērba ar labi redzama gaismu atstarojoša materiāla neesamību, rūpējoties par drošību, tiks izteikts brīdinājums un gājējam nodrošināta atstarojošā veste.

Kā vēsta CSDD sagatavotā informācija – autovadītājs gājēju bez atstarojošiem elementiem pamana tikai 25 – 40 metru attālumā. Minēto attālumu, braucot ar 90km/h lielu ātrumu, vadītājs veic 1 – 2 sekundēs, kas nozīmē, ka tik īss ir arī laiks, lai gājēju pamanītu, un reaģētu apbraucot, kas bieži vien var būt par maz.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt atstarotājus, kas atspīd pret auto gaismām, autovadītājs pamana 140 metru attālumā, braucot ar tuvajām gaismām, bet pat no 400 m attāluma, braucot ar tālajām gaismām. Līdz ar to laiks reakcijai palielinās pat 5 – 10 reizes. Tāpat atgādinām gājējiem – pirms šķērso ielu pārliecinies vai automašīna tevi redz un paspēs nobremzēt, ja tas būs nepieciešams.

Ikviens ir atbildīgs par savu dzīvību un drošību uz ceļa. Būsim uzmanīgi ceļu satiksmē!

Beāte Putniņa, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas speciāliste

Egija Cekula, Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.