Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novada pašvaldības delegācijas darba vizītē viesojas Villihā

Publicitātes foto.

No 19. līdz 23. maijam Smiltenes novada pašvaldības delegācija darba vizītē viesojās sadraudzības pilsētā Villihā, Vācijā. Tās mērķis – atzīmēt Smiltenes un Villihas pilsētu sadraudzības 25. gadadienu, dalīties pieredzē, veicināt un stiprināt pašvaldību sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes un Villihas pilsētu sadraudzības 25. gadadienu atzīmēja 20. maija vakarā Nērsenes pilī. Svētku pasākumā pulcējās Villihas pašvaldības pārstāvji, vācu- latviešu biedrības “KUDL” dalībnieki, amatiermākslas kolektīvi un citi interesenti. Svētku pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa. Svētku uzrunās vairākkārt tika akcentēts Smiltenes un Villihas sadraudzības lokālais un starptautiskais nozīmīgums, ilggadējā un auglīgā sadarbība visdažādākajās jomās, kā arī ciešā saikne starp abu pilsētu iedzīvotājiem. Villihas sadarbības partneri īpaši augstu novērtēja un jutās pagodināti, ka svētkos klātesoši ir trīs Smiltenes mēri, kuri vadījuši pašvaldību šo 25 sadraudzības gadu laikā.

Vizītes ietvaros delegācija apmeklēja Villihas pilsētas pašvaldību, kas izvietota Nērsenes pilī, iepazina tās struktūru un organizāciju, kā arī tikās ar tās vadītāju Kristianu Pakušu (Christian Pakusch), lai pārrunātu līdzšinējo sadarbību un ieskicētu tās attīstības perspektīvas. Tāpat tika apmeklēts Villihas industriālais parks, kas ir viens no lielākajiem Vācijā un padara pilsētu par spēcīgu uzņēmējdarbības vietu visā reģionā.

2018. gadā Smiltenes vidusskola noslēdza sadarbības līgumu ar Lise-Meitner ģimnāziju Villihā, un to apmeklēja arī pašvaldības delegācija. Skolas pārstāvji iepazīstināja ar tās darbu un mācību vidi. Apmeklējuma noslēgumā skolēnu koris un solisti viesiem veltīja aizkustinošu un personisku koncertu, kas bija viņu otrā publiskā uzstāšanās pēc pandēmijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Delegācijai bija iespēja iepazīt arī divus nozīmīgus sociālos projektus. Viens no tiem ir biedrība “Bērna sapnis”, kas apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām, dot tiem iespēju apgūt amata prasmes un, pārdodot savus izstrādājumus “Tantes Emmas veikaliņā”, nopelnīt un iemantot sociālo neatkarību. Otrs – atbalsta centrs jaunajiem vecākiem, kas sagatavo brīvprātīgās aukles, nodrošina bērnu pieskatīšanas pakalpojumu un ietver arī komisijas veikalu, kurā iespējams lēti iegādāties visu nepieciešamo bērna ienākšanai ģimenē.

Iepazīstot Villihas kultūras un tūrisma vērtības, pašvaldības delegācija apmeklēja Anrātes cietuma muzeju, viduslaiku festivālu Dorenburgas brīvdabas muzejā, kā arī slavenā festivāla “Šucenfest” (“Schützenfest”) svinīgo parādi.  

Neiztrūkstoša bija arī viesošanās vācu – latviešu biedrībā “KUDL” un tikšanās ar tās biedriem, kas ir galvenie Smiltenes un Villihas pilsētu sadraudzības veidotāji un uzturētāji, īpaši, Volfgangs un Agnese Broki (Wolfgang, Agnes Brock) un Hildegarde Herbere – Spahn (Hildegard Herber – Spahn).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes noslēgumā pašvaldības delegācija apmeklēja Ziemeļreinas – Vestfālenas federālās zemes parlamentu Diseldorfā, kā arī satika tā pašreizējo prezidentu Andre Kuperu (André Kuper).

Informāciju sagatavoja: Madara Mūrniece, zīmolvedības un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.