Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē notiks militārās tehnikas izstāde un jauniešu izglītošana militārajā jomā

Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde. Publicitātes foto.

Ceturtdien, 28.aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 12.00, Smiltenē, Smiltenes tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošu lekciju audzēkņiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vietējiem Smiltenes novada iedzīvotājiem, no plkst. 12.00 līdz 15.00, būs iespēja apmeklēt militārās tehnikas izstādi, atzīmējot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas piecgadi. 

Pirmajā lekcijas daļā audzēkņi tiks iepazīstināti ar NATO organizācijas struktūru un lomu, kā arī ar līdzšinējo sadarbību ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi. Otrajā lekcijas daļā Kaujas nodrošinājuma bataljona un Štāba sakaru rotas pārstāvji informēs jauniešus par dienesta iespējām un aktuālajām vakancēm Nacionālajos bruņotajos spēkos. 

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

Iedzīvotāju ievērībai!

28.aprīlī pa Latvijas autoceļiem pārvietosies sabiedroto valstu un Nacionālo bruņoto spēku militārā tehnika maršrutā Ādaži – Smiltene – Ādaži.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku “Twitter” profilā @Latvijas_armija, “Facebook” lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes “Facebook” lapā @MehanizetaBrigade.

Informācijas avots: sargs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.