Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē ienāks Līgo noskaņa

Foto: No “Facebook”

Ar tradicionālo Līgo gadatirgu jau nākamo sestdien, 18.jūnijā, Smiltenē ienāks vasaras saulgriežu  un Jāņu noskaņa, to bagātinās iespēja tās pašas dienas vakarā noskatīties labu teātra izrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgo gadatirgus 18. jūnijā notiks Baznīcas laukumā no pulksten 8 līdz 15. 

Smiltenes novada pašvaldība aicina tirdziņā piedalīties visus tirgot gribētājus ar amatniecības, lauksaimniecības, pārtikas precēm un vieglajiem alkoholiskajiem dzērieniem (alu, sidru, vīnu). Līdz šim pieteikušies jau vairāk nekā  60 tirgotāju. Pieteikšanās pašvaldībā ir līdz 14. jūnijam vai kamēr sasniegts maksimālais tirgotāju skaits.

Tajā pašā dienā, 18. jūnijā, Smiltenē  būs teātris. Pilsētas kultūras centra teātra zālē pulksten 18 sāksies izrāde “Trešais vārds” Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” iestudējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alehandro Kasonas luga “Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” iestudējumā ir lirisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli,” teic amatierteātra “Vīzija” režisors Oskars Hofmanis.

Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava. 

Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē, 20. gadsimta sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903–1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta mūsu valsts amatierteātros. 1959. gadā Kārļa Pamšes režijā tagadējā Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem tika nospēlēta 224 reizes. Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi,” piebilst Oskars Hofmanis.

Biļetes uz izrādi var iegādāties iepriekšpārdošanā vai  pasākuma dienā Smiltenes kultūras centra kasē.

Savukārt 20. jūnijā pulksten 20 Līgo kalnā sāksies vasaras saulgriežu sagaidīšana, uz kuru ieeja ir bez maksas. Piedalīsies folkloras kopas “Rudzupuķe” un “Saules kokles”, tradīciju kopa “Griezes” un godu vadītāja Guna Medne ar uguns rituālu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgo vakarā, 23. jūnijā, Smiltenē, Baznīcas laukumā, būs koncerts un balle. Uz abiem pasākumiem ieeja ir bez maksas.

Pulksten 20 sāksies grupas “Apvedceļš” koncerts, pulksten 21 – balle  ar mūziķi Ati Ieviņu un “Coco Orchestra” (tā ir mūziķu apvienība, kas pulcē muzikāli izglītotus un pieredzējušus jauniešus un kopš 2007. gada krājusi pieredzi privātu un korporatīvu pasākumu dzīvās mūzikas nodrošināšanā). Spēlēs arī dīdžeji. Darbosies bufetes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.