Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Slēdz mini zoodārzu Launkalnes pagasta “Ezerlejās”

Šis foto tagad ir stāsts par to, kā reiz bija. Launkalnes pagasta “Ezerlejās” mini zoo vairs nav, tā iemītnieki ir pārdoti jauniem saimniekiem. Foto: Sandra Pētersone

Nesen uzklausījām mūsu lasītāju lūgumu noskaidrot, vai tiešām Launkalnes pagasta “Ezerlejās” ir slēgts mini zoo un, ja tā ir, tad kāpēc tā noticis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” šonedēļ sazinājās ar nu jau bijušo “Ezerleju” pārvaldnieku smiltenieti Klāvu Gulbi, kurš apstiprināja – mini zoo šajā saimniecībā vairs nav, tā iemītnieki (zvēri un putni) ir pārdoti vai atdoti jauniem saimniekiem.

““Ezerleju” īpašnieki dzīvo ārzemēs un nolēma aizvērt mini zoodārzu, jo finansiāli netika galā. No ieejas biļetēm nekas neatmaksājās,” stāsta Klāvs Gulbis. Viņš arī piebilst, ka “Ezerlejas” ir pārdošanā.

Ieskatoties sludinājumos, “Ziemeļlatvija” ievēroja, iespējams, pēdējo šī nekustamā īpašuma pārdošanas cenu – 140 000 eiro. Šī summa tiek prasīta par vairākām ēkām, zemi 12,6 hektāru platībā, dīķiem un tehniku īpašuma apsaimniekošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” vairākkārt rakstījusi par “Ezerlejām” un  mini zoo, kad tur vēl strādāja iepriekšējie saimnieki Evita Jākobsone un Guntis Lauciņš, kā arī par viņu pirms dažiem gadiem pieņemto lēmumu veselības problēmu dēļ pārdot savu īpašumu. Kad abi pēc tam pārcēlās dzīvot citur, jaunie īpašnieki sameklēja “Ezerlejām” pārvaldnieku. Tagad īpašums atkal nonācis tirgū.

“Launkalnieši, protams, bēdājas,” taujāta, ko vietējie iedzīvotāji domā par “Ezerleju” mini zoo slēgšanu, atteic Launkalnes pagasta pārvaldes lietvede Zanda Rasimesa.

“Mūsu pagastā nav daudz mazo uzņēmēju. Mēs novērtējām “Ezerlejas”. Mūsu skolas bērni brauca uz mini zoo ekskursijās. Evitas un Gunta laikā saimniecībā notika dažādi pasākumi, piemēram, ģimenes dienas. Kad pie mums uz Launkalni atbrauca ciemiņi, vedām viņus uz “Ezerlejām” un pie viena parādījām Lizdoles ezeru un peldvietu. Vasarās “Ezerleju” veikaliņā varēja nopirkt saldējumu un “Evitas” (dabīgās  kosmētikas līnijas – redakcijas piezīme) ziepes, mednieki turpat lika savus konservus,” stāsta Zanda Rasimesa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī “Ziemeļlatvija” savulaik rakstīja, ka “Ezerleju” mini zoo ir iecienīts apskates objekts. To skatīt brauca gan pašu novada, gan citu novadu iedzīvotāji.

“Vietējie un iebraucēji tikai priecājās. Kad cilvēki izstrādā atpūtas maršrutu, tad skatās, ko pēc iespējas vairāk ceļā varētu apskatīt, it īpaši tad, ja degviela maksā dārgi. Bet, lai  tāds mini zoo nestu  ienākumus, ļoti daudz jāzina par dzīvniekiem un nopietni jāstrādā, lai viņi būtu kopti, smuki un  citiem apskatei parādāmi,” viedokli izsaka Zanda Rasimesa. 

Jau rakstījām, ka Evita Jākobsone un Guntis Lauciņš “Ezerleju” mini zooloģisko dārzu vairāku gadu laikā bija izaudzējuši līdz vairāk nekā 200 eksotiskiem un vietējiem putniem un dzīvniekiem (vairāk nekā 50 šķirņu pārstāvjiem) un kolekciju regulāri papildināja.

“Ezerleju” teritorijā bija pieejamas arī naktsmītnes, makšķerēšanas iespējas, telšu vietas, piknika un ugunskura vietas, kā arī peldvieta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.