Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skauti un gaidas no visas Latvijas pulcējas nometnē “Baltais vilks 2023”

Publicitātes foto.

No 6.-8. janvārim norisinās jau 21.skautu un gaidu ziemas nometne “Baltais vilks 2023”. Pēc divu gadu pārtraukuma, skauti un gaidas atkal pulcējas Ložmetējkalnā. Tradīcija – godināt strēlniekus, izzināt Latvijas vēsturi un rūdīt savu raksturu, ir aizsākusies starpkaru periodā, atjaunota 80to gadu beigās un dzīva vēl šodien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gada “Baltā Vilka” vadmotīvs ir palīdzības darbs “frontē”. Paralēli karavīru darbam, dažādi palīdzības darbi norit arī civiliedzīvotāju vidū: ar sviestmaižu gatavošanu, apģērbu šūšanu un labošanu, pirmās palīdzības sniegšanu, ekipējuma sagādi, arī morālu atbalstu un ticībā par savējo uzvaru! Tāpēc šī gada nometnes dalībniekiem nodarbībās būs iespēja apgūt dažādas prasmes, kuras noder katram iedzīvotājam krīzes situācijās.

Pirmā nometnes diena aizrit iekārtojot nometnes sadzīvi – ceļot teltis, veidojot pavardus, nometnes vārtus un pavadot laiku vienībās, stiprinot savstarpējās sadarbības iemaņas. Sestdienas rītā nometnes dalībnieki apgūts palīdzības darbu prasmes – pirmo palīdzību, konservēšanu, adīšanu, pašaizsardzību un citas noderīgas mākas. Dienas otrajā pusē daļa no dalībniekiem dosies uz nodarbībām netālu esošajām “Mangaļu mājām” un piedalīsies lāpu gājienā atpakaļ uz Ložmetējkalnu, kur piedalīsies arī Valgundes pagasta organizētajā Ziemassvētku kauju piemiņas brīdī. Nometni apciemos arī Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece. Pasākuma noslēdzošajā dienā, tiks ieturēts svētbrīdis un aizvadītas aktīvās spēles.

Viesu diena sestdien, 7.janvārī no plkst. 15.00. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometni organizē brīvprātīgie skautu un gaidu vadītāji kā daļu no skautu un gaidu neformālās izglītības programmas bērniem un jauniešiem, papildinot iknedēļas nodarbības.

Nometnē “Baltais vilks 2023” piedalās 178 skauti un gaidas, brīvprātīgie vadītāji no 19 vienībām (Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Tukuma, Engures, Siguldas, Kocēniem, Valmieras, Ogres, Ogresgala, Jēkabpils, Baldones, Dobeles), kā arī viesis no Austrijas skautiem un gaidām.

Paldies nometnes brīvprātīgajiem un atbasltītājiem! Īpašs paldies Nacionāli Bruņotajiem spēkiem, Valgundes pašvaldībai, Latvijas Valsts Mežiem, Dagim Degumniekam no “Mangaļmājām”, vīru kopai “Vilki”, māksliniecei Annai Vaivarei, ASV karavīriem, āra dzīves apmācību centram “Pelēkais Vilks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums tapis ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma ( Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds. 

Informāciju sagatavoja: gaida Elizabete Auza

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.