Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saslimstība palielinās; vakcinēs izbraukuma brigādes

Foto: freepik.com

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Smiltenes novadā  palielinās  saslimstība ar Covid-19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC  publiskotajā kartē par  14 dienu kumulatīvo saslimstību redzams, ka uz 19. janvāri novadā konstatēti 155 saslimšanas gadījumi (pirms tam bija 144).

Vēl var izvairīties no rindas

Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus savlaicīgi ieplānot vakcinēšanās laiku, īpaši ņemot vērā “Covid- 19” vīrusa paveida Omikron straujo izplatību, kā arī noteikto sertifikāta derīguma termiņu turpmākai pakalpojumu saņemšanai “zaļajā” režīmā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 19. janvāra līdz 25. janvārim Latvijā notiks 67 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, lai iedzīvotāji varētu saņemt gan primāro vakcināciju, gan balstvakcināciju pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Jau rakstījām, ka Smiltenē, sporta skolas ēkā, izbraukuma vakcinācija notiks 22.  janvārī un 29. janvārī no pulksten 10 līdz pulksten 15  ar “Johnson & Johnson” ražoto vakcīnu “Janssen” un vakcīnām “Moderna” un “Pfizer”. Kopā ar vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt arī vakcīnu pret gripu.

Izbraukuma vakcināciju organizē NVD kopā ar vietējo pašvaldību.

Šomēnes Smiltenes novadā izbraukuma vakcinācija jau notikusi vienu reizi Smiltenē (ieradās 30 cilvēki), Apē (33) un Raunā (15).  Pašvaldība un NVD aicina iedzīvotājus aktīvāk izmantot šo iespēju. “Tūkstošiem cilvēku jau ir saņēmuši balstvakcīnu, bet pārējiem pēc tās jādodas laikus, lai nerastos rindas un visi to saņemtu laicīgi gan savas veselības dēļ, gan lai turpinātu saņemt pakalpojumus “zaļajā režīmā”,” teic Smiltenes novada pašvaldības speciāliste Aija Kramiņa, kura no pašvaldības puses koordinē izbraukuma vakcināciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un potēšanas pase (ja tāda ir). Vēlams ierasties  apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Pusaudžiem vecumā no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā ir nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Trūcīgajiem izsniegs maskas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai ievērotu šonedēļ valdības izdotos noteikumus par obligāto medicīnisko masku vai respiratoru bez ventiļa lietošanu sabiedriskajās vietās,  šās nedēļas sākumā Smiltenes novada pašvaldības Sociālais dienests saņēma vienreiz lietojamās  ķirurģiskās maskas , kas bez maksas paredzētas trūcīgām un maznodrošinātām personām un personām, kuras nonākušas krīzes situācijā un saņēmušas par to pašvaldības izsniegtu izziņu.

Smiltenes novadā šo atbalstu saņems 578 personas, informē Smiltenes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa. Katrai personai tiks izsniegta viena kaste ar 50 medicīniskām maskām. Izsniegšanu nodrošinās Sociālais dienests.

Smiltenē maskas tiks izsniegtas  biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” atbalsta punktā Dārza ielā, kur tiek izsniegtas arī pārtikas pakas, bet Apē, Raunā un pagastos – pie pašvaldības sociālajiem darbiniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.